خودتان را در زبان مقصد غوطه ور سازید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به زبان آموزان پیشنهاد می دهد که حتما خودتان را در زبان مقصد غوطه ور سازید . اما اگر می پرسید چطور؟ این مطلب را از دست ندهید.

خودتان را در زبان مقصد غوطه ور سازید
خودتان را در زبان مقصد غوطه ور سازید

چرا باید خودتان را در زبان مقصد غوطه ور سازید :

شما زبان را فراموش کردید چون از آن استفاده نکردید. آن سالی که در اسپانیا گذراندید و می خواستید بدانید که دستگاه ATM کجاست، برایتان خوب بود. اما الان که به کشور خود بازگشته اید دیگر برایتان چندان خوب نیست.

یکی از مؤثرترین راه ها برای یادگیری دوباره ی و احیای زبانی فراموش شده این است که خود را به هر روشی که می توانید در زبان غوطه ور سازید (این اتفاقاً برای یادگیری زبان از اول هم مصداق دارد).

البته که راحت ترین کار این است که از کشوری که زبان مقصد شما را صحبت می کنند، دیدن کنید یا در آن زندگی کنید. اما هر کسی نمی تواند این کار را بلافاصله انجام دهد. خوشبختانه شما می توانید از خانه ی خود با استفاده از محتوای تصویری و شنیداری در زبان مقصد به غوطه­ وری برسید:

  • تصویری: شما با تکنولوژی امروزی به راحتی می توانید محتوای گویشور بومی را دریافت کنید، به فیلم های اصیل، برنامه­های تلویزیونی، اخبار و کلیپ های ویدئویی در زبان مقصد خود دسترسی داشته باشید. اگر برای مثال در تلاش برای دوباره یادگیری فرانسوی هستید، خیلی برایتان طول نمی کشد که شروع به تماشای کلیپ فیلم­های فرانسوی در یوتیوب کنید.

یک منبع عالی برای این نوع یادگیری سایت YouTube است. این پلتفورم ویدئوهای دنیای واقعی به زبان مقصد مانند پیام های بازرگانی، تبلیغات فیلم ها، کلیپ های جدید و غیره را به تجربه های یادگیری زبانی تبدیل می­کند. شما زیرنویس هایی تعاملی دریافت خواهید کرد که معانی داخل متنی را برای هر لغتی که نمی شناسید، ارائه می کنند.

این راهی عالی برای یادگیری گفتار اصیل به زبان مقصد و سرگرمی در حین ایجاد فعالانه ی حافظه ی زبانی تان است. به علاوه سایت YouTube سابقه ی آنچه را یاد گرفته اید کنترل می­کند و بر اساس آن اطلاعات، منابع بعدی را پیشنهاد می­کند، تا بتوانید تجربه ی یادگیری واقعاً شخصی شده ای را دریافت کنید. به سختی می­تواند با چنین حمایتی در یادگیری، زبانی را به فراموشی سپرد!

 

  • شنیداری: به همین ترتیب، برنامه های رادیویی، آهنگ ها و پادکست­ها در زبان مقصد هم به صورت آنلاین به وفور هستند. می توانید به آن در تلفن همراه هوشمند خود هرجا که می­روید گوش کنید.