ضرورت آموزش زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد 6 دلیل می اورد تا بدانید که ضرورت آموزش زبان انگلیسی در دنیای امروز بسیار زیاد است و شاید بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز دارید. اگر پانزده سال پیش شما چیزی در مورد اینترنت و یا جستجو کردن اطلاعات نمی دانستید کسی به شما خرده نمی گرفت. اما امروز اگر نتوانید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید تقریبا قسمت مهمی از اینترنت را از دست داده اید و این برای بشر سال ۲۰۱۷ یک فاجعه به حساب می آید. پس با ما باشید و این دلایل را به خوبی مطالعه کنید.

ضرورت آموزش زبان انگلیسی
ضرورت آموزش زبان انگلیسی

زبان بین المللی دنیا زبان انگلیسی است.

شاید این مسئله دیگر نیازی به توضیح نداشته باشد. هر گوشه دنیا بروید مطمئنا می توانید یک نفر را پیدا کنید که به زبان انگلیسی صحبت می کند.

دنیای دیجیتال

با پیشرفت تکنولوژی و امدن شبکه های اجتماعی تقریبا زبان انگلیسی بدون رقیب در این حوزه خود را نشان داده است. دلایل آن هم بسیار ساده اند: اکثر غول های نرم افزاری دنیا در کشور های انگلیسی زبان هستند. به فیسبوک ،  Google ، مایکروسافت ، twitter و هر شبکه دیگری نگاه کنید نسخه اصلی اش را به انگلیسی ارائه می دهد و بعد از آن به گسترش زبان ها می پردازد.

تحصیلات

برای این مسئله که نشان دهیم ضرورت آموزش زبان انگلیسی در تحصیلات تا چه میزان است فقط کافیست به لیست ده دانشگاه اول دنیا و یا ۱۰۰ دانشگاه اول دنیا نگاهی بیاندازید. بیش از ۹۰ % آنها از آمریکا و یا کشور های انگلیسی زبان هستند. علاوه بر اینها بسیاری از مقالات علمی دنیا به زبان انگلیسی نوشته می شوند و اگر شما این زبان را ندانید تقریبا برای گرفتن یک صندلی در دانشگاه های آینده خود هیچ شانسی نخواهید داشت.

شغلتان را  بهبود می دهد

شاید بگویید من در کشور خودم مشغول کار می شوم و اصلا تحصیلات را نیز دوست ندارم. پس ضرورت اموزش زبان انگلیسی برای من وجود ندارد. اما این طور نیست امروزه اگر به لیست استخدام روزنامه های کشور سری بزنید و یا حتی آگهی های اینترنتی را در وب سایت های مختلف ببینید متوجه می شوید که حتی برای استخدام یک منشی ساده نیز در شرکت ها اولویت به کسی داده می شود که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد.

غول های رسانه ای دنیا زبان اصلی شان زبان انگلیسی است.

تقریبا تمام شبکه های خبری دنیا یک شبکه به زبان انگلیسی دارند. حتی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هم شبکه های مثل Press Tv به زبان انگلییس برنامه های خود را ارائه می دهند.

زبان انگلیسی دارای ادبیات بسیار غنی می باشد.

البته اگرچه کشور ایران از نظر داشتن متون ادبی تقریبا در دنیا بدون رقیب است و در اروپا می توان آن را با فرانسه مقایسه کرد اما به هر حال زبان انگلیسی از شعرا و نویسندگان بزرگی به خصوص در سال های اخیر برخوردار بوده است.

آیا دلایل برای ضرورت زبان انگلیسی کافی بوده اند؟

ما فکر می کنیم هر کدام از این دلایل به تنهایی برای انتخاب یک زبان کافیست اما اگر نیاز دارید بیشتر از اهمیت این زبان بدانید می توانید به دیگر مقاله های ما در وب سایت ابران اکسفورد مراجعه کنید.