آموزش زبان انگلیسی مثل زبان مادری

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یکی از افسانه ای ترین سوالات را در حوزه آموزش زبان امروز پاسخ می دهد. آیا آموزش زبان انگلیسی مثل زبان مادری امکان پذیر است؟ شاید شما هم هر جایی شنیده باشید که برای آموزش زبان مادری هیچ زحمتی نکشیده اید پس بیایید انگلیسی را نیز به راحتی و بدون زحمت یاد بگیریم.

آموزش زبان انگلیسی مثل زبان مادری
آموزش زبان انگلیسی مثل زبان مادری

تفاوت ها و شباهت های زبان مادری و زبان دوم چیست؟

شباهت های زبان مادری و زبان دوم

در هر دو مراحل قابل پیش بینی وجود دارند که می توان با شناخت انها فرآیند را سریع تر کرد

در هر دو نوع یادگیری اشتباهات بسیار رایج است و این اشتباهات طبیعی است.

در هر دو نوع سیستم یادگیری ، سن مسئله ای بسیار مهم است و بسته به اینکه در چه سنی شروع به گرفتن زبان می کنید می تواند بازده کار و خروجی کار متفاوت باشد.

هم در زبان مادری و هم زبان دوم مطمئنا افراد بیشتر از چیزی که بیان می کنند در ذهنشان اطلاعات دارند.

برای هر دو نوع این سیستم ها نیاز است که شخص در معرض زبان قرار بگیرد.

تفاوت ها

در زبان دوم ، تداخل زبانی به وجود می آید ( زیرا شما از قبل زبانی را در ذهنتان داشته اید و زبان جدید را با اولی مقایسه می کنید)

در یادگیری زبان دوم معمولا راه حل هایی استفاده می شود که پیچیده هستند ( به عنوان مثال فرمول های گرامری)

در یادگیری زبان انگلیسی ( به عنوان زبان دوم ) معمولا شما شانس استفاده از استاد های  nativeبه تعداد زیاد را نخواهید داشت. ( در زبان فارسی (زبان اول) معمولا خانواده  شما استادان شما خواهند بود)

آموزش زبان انگلیسی مثل زبان مادری امکان پذیر است؟

آموزش زبان انگلیسی با توجه به تفاوت ها و شباهت ها می تواند همانند زبان مادری صورت گیرد اما مطمئنا باید با روش های بسیار علمی این کار صورت بگیرد. برای این کار باید شما به همه جوانب توجه کنید. در ضمن این کار به هیچ عننوان بدون زحمت نیست. اگر می خواهید بدانید چرا در ادامه آن را به شما بیان می کنیم.

زبان مادری اتفاقا بسیار با زحمت و توجه و انرژی یاد گرفته می شود.

این افسانه که ما زبان مادری را بدون زحمت یاد می گیریم بسیار ساده لوحانه است و بسیاری فقط برای فریب اشخاص از آن استفاده می کنند. زیرا:

شما زبان مادری را در زمانی بسیار طولانی کسب می کنید. حدود ۴ تا ۷ سال. در این مدت حدودا روزانه ۶ تا ۸ ساعت در حال کسب زبان هستید. ( اما این کار با بازی ، تلویزیون ، کتاب های داستان و تلاش های پدر مادرتان بدست آمده است. آنها خود معلمین ما بوده اند)

دومین مسئله این است که شما اتفاقا بسیار انرژی مصرف می کنید. شاید باورتان نشود اما مغز شما در زمان کودکی به حدی خسته می شود ( از حجم اطلاعات ورودی ) که نسبت به یک فرد بزرگسال حدود ۴ تا ۵ ساعت بیشتر نیاز به خواب دارید. اما چرا شما این خستگی را حس نمی کردید؟ دلیل این مسئله فراموشی است. شما چندان نمی توانید کودکی خود را به یاد بیاورید و به همین دلیل این خستگی را حس نمی کنید.

پس اگر می خواهید آموزش زبان انگلیسی را مثل زبان مادری اما به صورت علمی و نه صرفا تبلیغاتی یاد بگیرید با شماره های اموزشگاه زبان ایران اکسفورد تماس بگیرید.