ریدینگ انگلیسی خود را بهبود ببخشید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش توصیه هایی می کند تا بتوانید ریدینگ انگلیسی خود را بهبود ببخشید . پس تا انتها با ما باشید.

ریدینگ انگلیسی خود را بهبود ببخشید
ریدینگ انگلیسی خود را بهبود ببخشید

چگونه ریدینگ انگلیسی خود را بهبود ببخشید

همانطور که هر دانشجوی دانشگاه می‌داند، ریدینگ نقش بزرگی در تحصیلات دانشگاهی ایفا می‌کند. مهارت‌های پایین ریدینگ برای بسیاری از یادگیرندگانِ زبان دوم می‌تواند موجب ایجاد سردردهای بزرگی در هنگام حرکت از بین کوهی از تکالیف در طول مطالعات دانشگاهی‌شان شود.

اگر با مهارت‌های ریدینگ خود در تقلا می‌باشید، تنها نیستید! ریدینگ در میان همه‌ی مهارت‌های مورد نیاز برای یادگیری یک زبان خارجی، غالباً سخت‌ترین است. ریدینگ نیازمند واژگانی مشخص و استفاده‌ی مکرر از گرامر ویژه است.

هیچ دلیلی برای تسلیم شدن وجود ندارد! در اینجا به یکسری نکته برای مهارت‌های ریدینگ اشاره می‌کنیم:

۱- شروع به سریع خواندن کنید

برای شروع از تندخوانی یک فصل شروع کنید. به عنوان بخش‌ها نگاه کنید و جمله‌ی اول از هر پاراگراف را بخوانید. وقتی این را محقق کردید، استراحت کنید و ببینید که آیا درک بنیادینی از اینکه محتوا به چه سمت می‌رود دارید؟ اگر نه، دوباره تندخوانی کنید.

۲- سپس، محتوا را لغت به لغت بخوانید

حالا که تندخوانی کردید، ایده از این قرار است که وارد ریدینگ کلمه به کلمه با ارتباطاتی که باعث پیوند‌ها می‌گردند، بشوید. محتوا را لغت به لغت بخوانید و تلاش نکنید هر کلمه را متوجه شوید اما در صدد باشید که به‌طور عمومی متوجه شوید محتوا تلاش دارد چه چیز بگوید.

۳- در نهایت، محتوا را چه با صدای بلند و چه بر روی کاغذ خلاصه کنید.

نکته ی آخر برای تقویت مهارت ریدینگ این است که مطالب را خلاصه کنید. به دنبال ایده‌های اصلی و مباحث پشت سر هم باشید یک نمای کلی ساده ساده فراهم کنید و یا اصلاً مطالب را بازگو کنید. مطمئن شوید چیزی که گفته می‌شود را می‌فهمید و اگر احیاناً به این اطلاعات در مقاله و یا امتحانی نیاز داشتید یک چارچوب اصلی داشته باشید.

ریدینگ یکی از آن مهارت‌هایی است که برای بهتر شدن در آن صرفاً به تمرین نیاز دارید. هیچ فرمول معجزه‌آسایی برای وقوع سریع‌تر آن وجود ندارد. هرچه بیشتر بخوانید بهتر خواهید شد.