افزایش دایره واژگان زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد افزایش دایره واژگان زبان انگلیسی زبان آموزان را از مهم ترین مراحل آموزش زبان می داند. اگر می خواهید اهمیت کلمات را درک کنید و بدانید چگونه می توانید آنها را بهبود دهید تا پایان این مطلب را با دقت بخوانید.

افزایش دایره واژگان زبان انگلیسی
افزایش دایره واژگان زبان انگلیسی

چرا افزایش دایره واژگان زبان انگلیسی مهم است؟

وسعت دایره‌ی لغات شما معمولاً بزرگی حساب بانکی‌تان را مشخص می‌کند. رابرت کیوساکی، مؤلف کتاب «پدر پولدار، پدر بی‌پول» نوشت: «اگر می‌خواهید پولدار شوید باید از دایره لغات یک فرد پولدار نیز برخوردار باشید. کلمات می‌توانند شما را غنی کرده یا فقیر سازند.»

یا همانطور که اِد هیرش جونیور، اخیراً در مقاله‌ای با عنوان «ثروتِ کلمات» نوشته: «کلید پویایی به سمت بالا در گسترش واژگان است» در ادامه به توضیح این صحبت پرداخت.

«دلیل واضح است: گستره‌ی دایره‌ی واژگان نماینده‌ی گستره‌ی کاملی از دستاوردها و توانایی‌های تحصیلی است- نه تنها مهارت در خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن بلکه همچنین اطلاعات عمومی از علم، تاریخ و هنر.»

تعداد لغاتی که می‌دانید همچنین بهترین پیش‌بینی برای توانایی‌های زبانی شما در یادگیری زبان دوم است.

در عین اینکه هیچ ایرادی در این مفاهیم وجود ندارد، مسئله‌ی اولویت در میان است. دانش‌آموزان در درجه‌ی اول باید بیاموزند که چگونه چه در زبان خود و چه در یک زبان خارجی به خوبی بخوانند. اگر بتوانند با وسعت بخوانند و مطلب را درک کنند، آن یکی مهارت زبانی‌شان نیز به طور طبیعی رشد خواهد کرد.

هزینه‌ی اقتصادی سطح سواد پایین در آمریکا بالا است. این برای افراد بومی و حتی بیشتر از آن برای مردمی که زبان اولشان انگلیسی نیست صدق می‌کند، همان‌طور که در مطالعه‌ی سرمایه گذاری شده توسط سازمان ملیندا و بیل گیتس نشان داده شده است، یکی از راه حل‌هایی که این تحقیق ارائه می‌کند افزایش استفاده از تکنولوژی است، به ویژه تلفن همراه. با این حال، برنامه‌های یادگیری پیشنهاد شده برای این دستگاه‌ها بر مبنای همان مفاهیم ESL قدیمی تدریس گرامر و خروجی در طیف کمی از موضوعات مرتبط با کار است. ما عقیده دارم که این، قدرت لغات زبان‌آموز را به طور قابل توجهی افزایش نمی‌دهد، و آن‌ها را به داشتن شغل‌های کم در آمد یا بیکاری محکوم می‌کند.

مؤثرترین وسیله‌ی یادگیری قابل حمل کتاب است. مؤثرترین وسیله‌ی یادگیریِ بعدی پخش‌کننده‌های MP3 است، مخصوصاً اگر صوت با محتوای خوانشی مطابقت داشته باشد. یک ترکیب متن با صدا می‌تواند به خوانندگان در حال تقلّا کمک کند که قدرت لغت خود را افزایش دهند.