آیا زبان انگلیسی تنها زبانی است که شما باید بدانید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز یک نکته کلیدی را بررسی می کند. اینکه آیا زبان انگلیسی تنها زبانی است که شما باید بدانید؟ می توان گفت که اگر چه انگلیسی زبان مهمی است و هیچ شکی در آن نیست اما هرگز نمی توان آن را تنها زبان مفید خارجی دانست.

آیا زبان انگلیسی تنها زبانی است که شما باید بدانید؟
آیا زبان انگلیسی تنها زبانی است که شما باید بدانید؟

اما آیا زبان انگلیسی تنها زبانی است که شما باید بدانید؟

اگر شما در زبان انگلیسی مهارت دارید یا یک گویشور Native هستید. این باحال است. شما به طور مسلم می توانید خود را خوش شانس بدانید. انگلیسی زبانی بی نهایت مفید برای صحبت است و بیش تر کشورها مشتاق هستند تا  انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود بیاموزند. صحبت به انگلیسی موقعیت های سفری و شغلی زیادی را در سراسر جهان در اختیار شما قرار می دهد.

اما اگر من به شما بگویم که فقط ۵% از جمعیت جهان در واقع انگلیسی صحبت می کنند چه؟ ۹۵% بقیه به زبان های دیگر صحبت می کنند. مطمئناً، تعداد زیادی از آن ۹۵% احتمالاً در حال یادگیری انگلیسی به عنوان زبان دوم خود هستند که یعنی دانستن انگلیسی برای رفتن به سراسر جهان کافی است. اما صحبت به انگلیسی فقط موقعی که به کشورهای دیگر سفر می کنید باعث می شود تا چیزهای خیلی زیادی را از دست بدهید.

برای مثال موقعی که به فرانسه و کشورهای فرانسوی زبان دیگر سفر می کنید صحبت به فرانسوی تجربیات شگفت انگیز خیلی زیادی را برای شما به ارمغان می آورد.

در این جا تعدادی از مزایای دیگر صحبت به فرانسوی آورده شده است:

  • صحبت به فرانسوی باعث افزایش موقعیت های شغلی و افزایش حقوق شما می شود.

آیا می دانستید که:

  • … بیش از ۶۰ شغل مستلزم صحبت به زبانی دوم است؟
  • … بیش از ۱۲۰۰ شرکت فرانسوی با شاخه های فرعی در ایالات متحده ی آمریکا وجود دارد؟
  • … اتحادیه ی اروپا فرانسوی را به عنوان زبان رسمی می شناسد؟
  • … سازمان ملل، یونسکو، ناتو، کمیته ی بین المللی المپیک، سازمان بین المللی صلیب سرخ و دادگاه های بین المللی از فرانسوی به عنوان زبان رسمی و کاری استفاده می کنند؟
  • فرانسوی زبان فرهنگ است.

www.consulfrance-houston.org این حرف را برای گفتن دارد:

“فرانسوی زبان بین المللی آشپزی، فشن، تئاتر، هنرهای تجسمی، رقص و معماری است.

دانش فرانسوی دسترسی به آثار ارزشمند ادبیات را به همراه فیلم و آهنگ و در زبان فرانسوی اصل فراهم می کند.”

  • یادگیری فرانسوی انگلیسی و زبان بومی شما را تقویت می کند.

هم گرامر و هم نحو نقش بسیار مهمی را در یادگیری زبان دوم ایفا می کنند. همان طور که شما شروع می کنید به فهمیدن و موشکافی این چیزها، به چگونگی ساختار آن ها در زبان بومی خود و در نتیجه ارتقای دانش زبان اصلی خود توجه بیش تری می کنید.