چرا همزمان با تحصیل در خارج از کشور باید زبان یاد بگیریم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به اهمیت مطالعه‌ی زبان موقع تحصیل در خارج از کشور می پردازد و این سوال را جواب می دهد که چرا همزمان با تحصیل در خارج از کشور باید زبان یاد بگیریم؟  شما هم اگر در خارج از کشور تحصیل می کنید و یا قصد آن را دارید پس این مطلب را بخوانید.

چرا همزمان با تحصیل در خارج از کشور باید زبان یاد بگیریم؟
چرا همزمان با تحصیل در خارج از کشور باید زبان یاد بگیریم؟

چرا همزمان با تحصیل در خارج از کشور باید زبان یاد بگیریم؟

واضح‌ترین دلیل مطالعه‌ی زبان در خارج از کشور مشابه همان دلیلی است که والدین شما، مشاور تحصیلی‌تان، و آقای روجرز از قبل به شما گفته‌اند: جهان کوچکی است، و همین‌‌طور کوچک‌تر می‌شود. با آغاز پیدایش اینترنت، قوانین جدید تجاری، و شرکت‌های چند ملیتی، جهان مکانی است که به طور فزاینده‌ای به هم مرتبط است.

ما بعداً وارد انشعابات فرهنگی و مزایای این مسئله‌ی بین‌المللی می شویم، اما بیایید به طور کاربردی صحبت کنیم، اجازه هست؟ درست است که محور تقارن و هسته‌ی آهنی جامدش به همراه نزدیکی‌اش با خورشید باعث چرخش زمین می‌شود، اما می‌دانید چه چیز دیگری هم باعث این می‌شود؟ پول. با وجود چین که طوری به ثبات رسیده است که در بیست سال به عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان بر ایالات متحده چیره شود، و شرکت‌های موفقی مانند شرکت‌های اتومبیل‌سازی فولکس واگن و ساختمان مرکزی در کشورهایی گسترده از آلمان گرفته تا برزیل و چین تا نیوزلند، پویایی رو به ترقی در عرصه‌ی حرفه‌ای امروزه به معنای اهمیت زیاد کارآمدی در زبان و چندزبانگی است.

این برتری برای افراد ماهر در زبان‌شناسی فقط به مدیریت آینده محدود نمی شود، – شایسته است حتی بهترین زبان‌آموزان نیز زبان‌هایی انعطاف‌پذیر داشته باشند، چون وقتی موقعیت‌ها در ادارات خارجی قابل دسترس می‌شوند، یا انتقالی دادن به حد پایین می‌رسد، شما نمی‌خواهید جزء کسانی باشید که آن جا را ترک می‌کند و می گوید «ببخشید، نه، من نمی‌توانم آن را انجام دهم.»

مدارج تأثیر‌گذار و مهارت‌های مختص به هر رشته شگفت انگیز هستند، اما مانند گذاشتن تایرهای پاستیلی بر روی یک ماشین تندرو است، اگر نتوانید آن را یاد بگیرید، همه‌ی آن قدرت بی‌معنی است. برای گفتن متفاوت آن: شاید منظور خود را بدانید اما اگر نتوانید آن را انتقال دهید، زیاد به دردتان نخواهد خورد.

مارک لنهارت، مدیر اجرایی برنامه‌های آکادکیک مرکز سی‌ای‌تی موافق اسن مسئله است: «تصور کنید دانشجویی بین‌المللی بدون سطح کارآمدی انگلیسی در دوره‌ی کارآموزی در واشنگتن دی‌سی شرکت می‌کند. مسخره است. (بسیاری از دانشجویان آمریکایی) این تصور اشتباه را دارند که تمام جهان به انگلیسی عمل می‌کند.

دانشجویان با یاد نگرفتن تعمدّی زبان بومی چه در خانه باشد یا خارج به طور آگاهانه‌ای خود را فرصت‌های برقراری روابط دور می‌کنند و از ارزش حرفه‌ای خود می‌کاهند.