آموزش زبان لوکزامبرگی

آموزش زبان لوکزامبرگی

از نظر زبانشناسی کشور لوکزامبرگ اگرچه بسیار کوچک است اما در عین حال تنوع زبانی زیادی دارد. سه زبان فرانسه ، آلمانی و زبان لوکزامبرگی Luxembourgish زبان های رسمی کشور لوکزامبرگ هستند. آموزش زبان لوکزامبرگی شاید برایتان لازم نباشد زیرا می توانید به راحتی در این کشور با زبان های آلمانی و فرانسه مشکلتان را حل کنید اما اگر هم چنان به آموزش زبان لوکزامبرگی علاقه دارید می توانید تا انتهای این متن آموزشگاه زبان ایران آکسفورد را بخوانید و تمام اطلاعات لازم را بدست آورید.

آموزش زبان لوکزامبرگی
آموزش زبان لوکزامبرگی

زبان لوکزامبرگی حدود ۴۰۰۰۰۰ نفر گوینده دارد و از زبان هایی است که از ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد استفاده می شده است . شروعش به دوره Frankish می رسد. از سال ۱۹۱۴ زبان لوکزامبرگی در مدارس به عنوان زبان رسمی مورد آموزش قرار گرفت.

قوانین در کشور لوکزامبرگ به زبان فرانسه نوشته شده است اما مردم در استفاه از هر کدام از این زبان ها در محاکم قانونی یا ادارات دولتی کاملا آزاد هستند. اگرچه هر سه زبان می تواند به تنهایی مورد استفاده قرار می گیرند اما ممکن است در یک مکالمه ساده با مردم لوکزامبرگ متوجه شوید که مردم هر سه زبان را در یک دیالوگ استفاده کنند و به همین دلیل بهتر است حتما آشنایی هر چند کوتاه با آموزش زبان لوکزامبرگی داشته باشید.

ریشه زبان لوکزامبرگ را می توان زبان آلمانی دانست اما لغت های بسیار زیادی از زبان ها ی دیگر نیز وارد این زبان شده است. تابلو ها و روزنامه ها و بسیاری از منابع نوشتاری در کشور لوکزامبرگ بیشتر به زبان فرانسه یا زبان آلمانی است و زبان لوکزامبرگی یشتر در مکالمه های شفاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر دوست دارید در کشور لوکزامبرگ زندگی کنید باید بدانید که کارتان اصلا راحت نیست و شاید مجبور باشید برای یک خرید ساده از فروشگاه مجبور باشید به یک زبانشناس تبدیل شوید.