ایجاد فرصت های آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ایجاد فرصت های آموزش زبان توجه می کند و آن را به زبان آموزان آموزش می دهد. اینکه چه فرصت هایی ، می تواند برای یادگیری زبان استفاده شود را می توانید در ادامه بخوانید.

ایجاد فرصت های آموزش زبان
ایجاد فرصت های آموزش زبان

اما ایجاد فرصت های آموزش زبان چگونه قابل انجام است

وفور برخلاف کمیابی، راجع به توجه کردن به فرصت‌ها در جایی است که فکر می‌کنید فرصتی در کار نخواهد بود. درباره‌ی بیشترین بهره‌برداری از آن چیزی است که دارید- لغاتی که بلد هستید، صدایی که می‌توانید بشناسید، منابعی که دارید.

با یک ذهنیت سرشار، از موارد زیر آگاه هستید:

  • همچنان می‌توانید ارتباط برقرار کنید حتی اگر زمان دقیق را ندانید.
  • در مورد آن خلاق هستید. اگر می‌خواهید درباره‌ی تعطیلاتی که خواهید داشت صحبت کنید، به جای زمان آینده‌ای که بلد نیستید از زمان حال استفاده کنید (برای مثال، بجای I will/I’m going to do X’ بگویید I want to do X’)
  • می‌توانید با صحبت درباره‌ی وظایف مختلفی که انجام می‌دهید، شغل خود را توصیف کنید. حتی اگر ترجمه‌ی دقیق عنوان شغل خود را بلد نیستید. شما می‌توانید با افزایش اعتماد به نفستان و زیاد صحبت کردن، روان شوید حتی اگر با استفاده از زبان ساده صحبت می‌کنید.
  • نباید برای تمرین زبان مقصدتان به خارج از کشور بروید. شما می‌توانید راه‌های جایگزینی برای انجام آن پیدا کنید (برای مثال، با یک شریک زبانی آنلاین یا صحبت کردن با خود)
  • حتی اگر گرامر زیادی ندانید می‌توانید پیشرفت کنید. شما برای خود اهداف مرتبط با جنبه‌های مخصوص یادگیری تعیین کنید، مثل توانایی استفاده از مجموعه‌ی ویژه‌ای از لغات موقع صحبت.
  • شما از ‘بهانه‌ی وقت نداشتن’ استفاده نمی‌کنید. شما در برنامه‌ی خود برای انجام تمرین‌های کم زبان وقت پیدا می‌کنید و می‌فهمید که روان شدن نتیجه‌ی بُردهای کوچک است. این لیست را با لیست ذهنیت بسته مقایسه کنید. آیا متوجه تفاوت می‌شوید؟ این‌ها کاملاً متضاد هم هستند. حالا شما باید بتوانید تفاوت بین ذهنیت بسته و ذهنیت سرشار را بگویید.

با این حال، باید در مرحله ی بعدی چه کار کنید؟ این دانش چه طور به شما کمک می کند تا زبان آموز کارآمدتری شوید؟

می توانید با مقاله های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همراه باشید تا بیشتر به نتیجه برسید.