چت آنلاین برای تمرین زبان‌های خارجی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یکی از راه های آموزش زبان و تقویت زبان را چت آنلاین برای تمرین زبان‌های خارجی می داند. اگر شما هم به چت کردن علاقه دارید و دنبال فصایی هستید که همه همانند شما علایق مشترک داشته باشند این مطلب را حتما بخوانید.

چت آنلاین برای تمرین زبان‌های خارجی
چت آنلاین برای تمرین زبان‌های خارجی

اما چت آنلاین برای تمرین زبان‌های خارجی را کجا باید پیدا کنیم:

ایده‌ی چت کردن آنلاین یا پیغام‌های فوری در طول سالیان عوض شده است. همین چند وقت پیش از طریق رایانه انجام شد. الان با استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند و توانایی‌ها ۳G می‌توانید با هر کسی در دنیا چت بزنید. فکر کنید ارسال اس‌ام‌اس است با این تفاوت که رایگان است. قشنگی چت کردن آنلاین ریشه در وضعیت بدون اضطراب آن دارد. بر خلاف صحبت کردن می‌توانید پاک کنید، دوباره بنویسید و مجددا بخوانید. به علاوه لازم نیست که نگران لهجه‌ی‌تان باشید.
اول از همه اینکه چت کردن آنلاین نیازمند قرار گرفتن در جلوی یک کامپیوتر نیست. می‌توانید در هر زمان و هرجا بر روی مهارت‌های خود کار کنید! آن‌هایی هم که برنامه‌ای شلوغ دارند می‌توانند برای چت راحت‌تر از تماس تلفنی زمان اختصاص دهند. یک مزیت دیگر: می‌توانید بر روی مهارت‌های نوشتاری، درک مطلب در هنگام خواندن و واژگان خود کار کنید. رایتینگ و ریدینگ با اسپیکینگ در ارتباط هستند، پس با اینکه صحبت کردن بهترین شیوه است، شما از چت کردن هم بهره می‌برید. چت کردن آنلاین مثل شبیه‌سازی یک مکالمه‌ی واقعی است، با این تفاوت که می‌توانید پیش از آن فکر کنید.
امروزه واقعا می‌توانید تجربه‌ی چت کردنتان را شخصی کنید. عکس‌هایی از کارهای روتین روزانه‌ی‌تان بفرستید و از آن‌ها به عنوان تخته‌ی شیرجه‌ی مکالمه استفاده کنید. عکسی از ناهار، مناطق تفریحی‌تان، کتاب جدیدتان، هرآنچه که نشان می‌دهد چه کسی هستید و وادارتان می‌کند صحبت کنید. به یاد داشته باشید که نباید لزوماً پاراگراف‌های کامل باشد. می‌توانید عکسی ارسال کنید و سپس کلماتی برای توصیف آن بفرستید (که از اینستاگرام خیلی مفیدتر است)، یا حتی لغتی را بفرستید که می‌خواهید راجع به آن سؤال کنید.

در سایت ، Verbling، Mixxer و غیره وارد شوید و به دنبال فردی بگردید که در زبانی که می‌خواهید یاد بگیرید بومی است. برایش پیغامی بفرستید و با یا بدون وبکم (هرچه که خودتان ترجیح می‌دهید) پیشنهاد به چت زدن کنید.. نصیحت ما: شروع به کار کنید. افرادی در این سایت‌ها هستند که ممکن است انگیزه‌ی‌شان را از دست بدهند یا فراموش کنند. اگر از همان اول مبادله‌ای جذاب و جالب داشته باشید، احتمالش هست که ادامه پیدا کند. به علاوه مبادلات زبانی غالباً به روابط دوستانه‌ی بزرگتری ختم می‌شوند. راهی عالی برای کشف فرهنگی جدید است. هزاران سایت و برنامه وجود دارند که می‌توانید به صورت آنلاین یا یک تلفن همراه صحبت کنید.

در زیر یکی از مواردی که به نظرمان بیش از همه قابل دسترسی است، اشاره می‌کنیم:
تلاش به ایجاد تعادلی خوب با شریک خود کنید. نباید بخواهید که همیشه به زبان مادری‌تان صحبت کرده و تبدیل به معلم شوید. جلوتر از زمان مشخص کنید که کدام زبان را صحبت می‌کنید. می‌توانید بین دو زبان جابجا شوید. در نهایت قادر خواهید بود که در هر دو زبان بدون فکر کردن عقب و جلو بروید!
مدیای مورد استفاده‌ی خود را تغییر دهید: ویدئو، عکس، نوار، متن، صورتک و …
کیبورد خود در روی تلفن را برای اصلاح خودکار به زبانی که می‌خواهید یاد بگیرید تغییر دهید.
وقتی کلمه یا جمله‌ای را متوجه نمی‌شوید آن را در برنامه‌ی ترجمه کپی کنید.
به تازگی لغتی را یاد گرفته‌اید؟ آن را به فهرست بازبینی خود در اپلیکیشن MosaLingua اضافه کنید. اگر از قبل آنجا نیست می‌توانید خودتان کارتش را درست کنید.
ایده‌ای خاص ارائه کنید: برای مثال هر روز عکسی با توضیحی کوتاه ارسال کنید. هر دو باید به زبانی که یاد می‌گیرید بنویسید. همچنین می‌توانید در زبان مقصد بر روی عناوین خبری نظر بدهید: صرفاً لینک آن را بفرستید و یکی دوتا چیز بگویید یا نظرشان را بخواهید. بهترین کار اینست که برای اجتناب از مباحثه‌های سیاسی یا فرهنگی از موضوعات ساده استفاده کنید.
خودتان را در خلال اولین مبادله معرفی کنید با تعدادی فصل مشترک پیدا کنید. هر از چندگاهی به سراغ حالت ویدئو بروید! کار خیلی خوبی است که خودتان را به چالش بکشید و آنچه را که یاد گرفته‌اید به کار بگیرید. برای مثال در آخر هفته می‌توانید به دوست مکاتبه‌ای خود کمی اسکایپ کنید. به این ترتیب می‌توانید به تلفنتان نگاه کنید با ببینید در طول هفته چه چیزی برای مکالمه مطرح شده بود.