چرا زبان پرتغالی یاد بگیریم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به شما نشان می دهد که چرا زبان پرتغالی یاد بگیریم؟ این زبان فوق العاده دلایل بسیاری به ما ارائه می دهد. به این دلایل توجه کنید.

چرا زبان پرتغالی یاد بگیریم؟
چرا زبان پرتغالی یاد بگیریم؟

اما چرا زبان پرتغالی یاد بگیریم؟

۱. پرتغالی یکی از گسترده ترین زبان های جهان است
تقریباً ۲۰۸ میلیون نفر گویشوران بومی پرتغالی هستند، که آن را به ششمین زبان رایج دنیا تبدیل کرده است. اگر ما اشخاصی را که پرتغالی زبان دومشان است، حساب کنیم این عدد به ۲۱۸ میلیون نفر ارتقاء می یابد.

۲. پرتغالی در ۱۱ کشور و ۴ قاره صحبت می شود
پرتغالی نه تنها زبان رسمی پرتغال و برزیل است بلکه زبان رسمی آنگولا، کیپ ورد، گینه ی بیسائو، گینه ی استوایی، ماکائو (چین)، موزامبیک، تیمور شرقی و شهر گوا (هند)‌ است. همچنین در کشورهای بی شمار دیگری هم صحبت می‌شود (نقشه‌ی زیر را چک کنید) و زبان رسمی اتحادیه‌ی اروپا است. یادگیری پرتغالی درها را به سوی تعدادی از کشورها و بازار کار باز می کند (به خصوص در برزیل).

۳. برزیل مکانی فوق العاده برای زندگی است
آیا از شنیدن موضوعات بحران اقتصادی و میزان بیکاری در اروپا خسته شده اید؟ به نظر می‌رسد که برزیل برای اروپایی هایی که به دنبال موقعیت‌های جدید هستند به سرزمین طلا تبدیل شده است، کشوری با متوسط رشد سالانه ی ۸%، و بازار کار رو به رشد، و شکستن رکورد میزان استخدام. برزیل به دنبال افراد حرفه ای در تمام حیطه‌ها است.

۴. تعداد گویشوران پرتغالی رو به افزایش است
در سال‌های آتی، در نتیجه ی رشد اقتصادی و آمار‌گیری در کنار دیگر چیزها، افراد بیشتر و بیشتری به زبان پرتغالی صحبت خواهند کرد. یونسکو تخمین می زند که در سال ۲۰۵۰ پرتغالی تقریبا ۳۳۵ میلیون نفر گویشور خواهد داشت.

۵. تجارت بین جهان و برزیل در حال افزایش است
از سال ۱۹۹۵، صادرات و واردات برزیلی ها در عمل دو برابر شده است. منطقی است که انتظار داشته باشیم تجارت بین آمریکا و اروپا و برزیل افزایش خواهد یافت‌.

۶. یادگیری پرتغالی نسبتاً راحت است
یادگیری زبان پرتغالی نسبتاً راحت است، به خصوص اگر شما از قبل فرانسوی، اسپانیایی یا ایتالیایی بلد باشید چون تعدادی از لغات تقریباً مشابه هستند. در مورد گرامر، سازماندهی جملات در انگلیسی و پرتغالی ترتیب مشابهی دارد (اسم – فعل – متمم).