آموزش Phrasal Verbs در زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد دوست دارد همه شما بدانید که تفاوت مشخصی که بین یک شخص Native و یک شخص غیر Native در زبان انگلیسی دارند ، استفاده از Phrasal Verbs در زبان انگلیسی می باشد. اگر شما بتوانید آموزش Phrasal Verbs در زبان انگلیسی را به خوبی بگذرانید می توانید اعتماد به نفس کافی در این زمینه را پیدا کنید.

آموزش Phrasal Verbs در زبان انگلیسی
آموزش Phrasal Verbs در زبان انگلیسی

Phrasal Verbs چه مواردی هستند؟

افعال عبارتی در ترجمه فارسی به افعالی گفته می شود که از فعل اصلی به علاوه یک حرف اضافه و یا یک فعل به علاوه قید تشکیل شده اند. بعد از ترکیب این افعال معمولا معانی کاملا متفاوت با فعل اولیه پیدا می کنند. به مثال های زیر توجه کنید:

Put  vs. Put up with

Put :  به معنی گذاشتن قراردادن Never Put your Phone in front of the TV.

Put up With : به معنی تحمل کردن  I cannot put up with her behavior.

از چه تکنیک های برای آموزش Phrasal Verbs در زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

حتما از Context استفاده کنید؟ یک مثال ساده می زنیم. تلویزیون را روشن کنید و از وسط یک فیلم شروع کنید. ممکن است در ابتدا تمامی جملات برایتان ناآشنا باشند اما کم کم با دیدن شخصیت ها و موضوع فیلم بسیاری از انها برایتان معنی دار می شوند. به محیط اطراف یک کلمه Context گفته می شود. پس همه افعال را در جملات و متن ها بخوانید تا در ذهنتان بمانند.

داستان بسازید: با فعل هایی که می بینید داستان بسازید. مثلا : I woke up in the morning, and suddenly bumped into an elephant…. هر چه قدر داستانتان عجیب تر باشد برایتان به یاد ماندنی تر خواهد بود.

بهترین کتاب آموزش Phrasal Verbs در زبان انگلیسی چیست؟

Oxford Phrasal Verb Dictionary بهترین منبع برای آموزش Phrasal Verbs در زبان انگلیسی می باشد. این کتاب تقریبا تمامی این افعال را در بر می گیرد.

برای شرکت در دوره های آموزش ویژه Phrasal Verbs با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.