تکنیک های مهارت لیسنینگ PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به تکنیک های مهارت لیسنینگ PTE و تمام کارهایی که لازم دارید تا بتوانید نمره بالاتر از ۶۵ را در ازمون PTE بدست آورید اشاره می کند.. پس با ما همراه باشید تا آزمون PTE را به راحتی پشت سر بگذارید.

PTE Listening Tips
PTE Listening Tips

قبل از این که شروع به خواندن این وبلاگ کنید ، توجه داشته باشید که وقتی در واقع تمرین نکنید یا از آن بهره نبرید هیچ ابزاری مفید نیست. بنابراین، به خودتان قول دهید که تمرین خواهید کرد و از هر نکته و استراتژی که در این وبلاگ با آن روبه رو می شوید بیشترین سود را می‌برید.

شناخت قسمت لیسنینگ PTE

زمانش ۴۵-۵۷ دقیقه است و متنوع ترین سوالات را در مقایسه با هر قسمت دیگری دارد، در مجموع شامل هشت نوع سوال است. اگر شما به شکل درستی آماده شوید و البته برایش تلاش کنید این قسمت راحت و نمره آوری برایتان است. بسیار خوب، ما نمی خواهیم این جا درباره ی نکاتی برای سوالات تکی صحبت کنیم. ما قصد داریم تا به شما کمک کنیم تا عادت تمرین لیسنینگ انگلیسی را در زندگی روزانه ی خود توام کنید و بنابراین، آن را تقویت کنید.

نمرات هر سوال پی تی ای

در امتحان PTE ، برای آن دسته از سوالاتِ پر کردن جای خالی، زیر خلاصه ی غلط خط کشیدن، سوالات چهارگزینه ای، انتخاب یک جواب، انتخاب لغت جاافتاده و نوشتن از روی دیکته، شما یا ۱ می گیرید یا صفر.

برای آن نوع از سوالات چهارگزینه ای، انتخاب چند جواب، و زیر لغات غلط خط کشیدن، شما برای ارائه ی جواب درست ۱ گرفته و برای پاسخ غلط ۱- می گیرید. برای خلاصه کردن متن گفتاری، در مهارت های مختلف توانمندسازی به شما نمره داده خواهد شد.

آنچه لیسنینگ پی تی ای از شما می خواهد

حالا، قسمت لیسنینگ PTE واقعاً از شرکت کننده چه می خواهد. در اصل، هدفش فهمیدن این است که آیا شرکت کننده در فراگیریِ زبان راحت است و قادر است تا بعد از لیسنینگ جواب دهد یا نه. بنابراین، با انجام تمرین لیسنینگ از طریق یک روتین روزانه، شما می توانید به طور جدی نمرات خود را بالا ببرید. در واقع، شما خیلی از قسمت لیسنینگ لذت خواهید برد.

شنونده باید در لیسنینگ تمرکز کند و تمرکز با صبر به دست می آید. شما هر چه تلاش کنید تا صبورانه تر گوش کرده و تمرکز کنید، آن چه که گفته می شود را بیشتر متوجه می شوید.

زبان انگلیسی ساختار یافته است. پس، اگر شخص گرامر را بلد باشد فهمیدن راحت تر است. اگر گرامرتان آن قدرها قوی نباشد چه می شود؟ آیا لیسنینگ PTE تماماً درباره ی مهارت های گرامر است؟ نه! چند مهارت را می آزماید.

منابع آزمون لیسنینگ PTE

سؤالی که در این جا به وجود می آید این است – آیا به غیر از منابع تمرینی هیچ روش دیگری وجود دارد که شخص بتواند برای قسمت لیسنینگ آماده شود؟ جوابش یک بله ی بلند است! روش های موثری وجود دارد که می توانید آن ها را در زندگی روزانه ی خود ادغام کنید و همزمان به تقویت مهارت های لیسنینگ شما هم کمک می کند. اجازه دهید تا آن ها را در این جا یکی پس از دیگری فاش کنیم.

برای دانلود منابع PTE کلیک کنید

روشهای مختلف برای تقویت لیسنینگ

•          با TED Talks یا برنامه های مستند تلویزیون شروع کنید. صحبت هایی با زمان های مختلف و موضوعات متنوع گسترده ای وجود دارد. شما می توانید گوش کردن به موضوع مورد علاقه ی خود را امتحان کنید و سپس به موضوعاتی بپردازید که آکادمیک تر و به مسائل جهانی مرتبط هستند. گویشوران اهل کشورهای مختلفی هستند و در نتیجه، لهجه های مختلفی دارند. شما به این روش عادت می کنید تا به آهنگ ها و تلفظ های مختلفی گوش کنید.

•          به موسیقی انگلیسیِ هنرمندانی با پیش زمینه ی مختلف گوش کنید. گوش کردن به ژانرهای مختلف موسیقی را امتحان کنید. این نه تنها کمک می کند تا از زبان انگلیسی آگاه شوید بلکه به آرام بودن ذهنتان هم کمک می کند.

•          فیلم ها و برنامه های تلویزیونی را به زبان انگلیسی تماشا کنید. مخصوصاً آن هایی که در ژانر کمدی یا اکشن هستند. شبکه ی مغز ما طوری است که در مقابل احساس خوشحالی یا تهاجمی، سریع واکنش نشان می دهد.

•          تلاش کنید تا هر روز لغات جدیدی یاد بگیرید و سپس به استفاده شان در جملات مختلف گوش کنید.

•          رمان های صوتی رسانه ی موثر دیگری هستند. اپلیکیشن های در دسترس زیادی وجود دارند که شما می توانید رمان را دانلود کنید و سپس به آن گوش کنید.

•          تماشای اخبار به زبان انگلیسی هم موثر است چون مغز ما در موقعیتی هشیار قرار می گیرد.

•          مدیتیشن یا هر تکنیک تمرکز: بله، شما درست خواندید. مدیتیشن به آرامش و افزایش قدرت تمرکز شما با محدود کردن حواس پرتی ها کمک می کند. در حالی که در مرکز امتحان هستید، پرت نشدن حواستان به شما اجازه می دهد تا موقع گوش کردن به صدای صوتی جواب درست را متوجه شوید.