زبان روسی در گرجستان

زبان روسی در گرجستان
هر چند که پس از فروپاشی شوروی و جدا شدن کشور هایی همچون گرجستان ، دیرگر زبان روسی آن فروغ گذشته را ندارد و کشور گرجستان Georgia سعی می کند زبان گرجی را بیشتر ترویج کند اما همچنان مردم این کشور که بالای ۲۰ سال سن دارند می توانند به راحتی از زبان روسی استفاده کنند. زبان روسی در گرجستان همانند یک زبان غیر فعال است که مردم آن را می دانند و از آن استفاده می کنند اما به طور رسمی از آن نامی برده نمی شود. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد که خود برگزار کننده دوره های آموزش زبان روسی می باشد، میزان کاربرد زبان روسی در گرجستان را برایتان نمایان می کند.

زبان روسی در گرجستان
زبان روسی در گرجستان

از حدود سال ۲۰۰۵ مدارس در گرجستان زبان روسی را در سیستم آموزشی خود از یک زبان اجباری از کلاس اول حذف کرده اند و آن را به یک زبان اختیاری آن هم از سال هفتم تبدیل کرده اند. نسل جوان تر البته هم چنان به دلیل وجود تلویزیون ، موسیقی و فیلم های زبان روسی در ارتباط با این زبان هستند و زبان روسی در گرجستان بیشتر حالت مکالمه ای پیدا کرده است و نسبت به نسل های قبل از خود اشتباهات بیشتر انجام می شود و اصطلاحات عامیانه زبان روسی بیشتری بیان می شود. البته در حال حاضر شما هیچ تفاوتی را حس نخواهید کرد زیرا تمام افرادی که بالای ۲۰ سال هستند این تغییرات را حس نکرده اند و به خوبی به زبان روسی مسلط اند زیرا علاوه بر رسانه ها در مارس هم از ابتدا به یادگیری آن پرداخته اند.
گرجی ها همانند مردم اکثر جاهای دنیا دوست دارند ، زبان مادریشان را توریست ها بشنوند و نسبت به آن علاقه نیز دارند و وقعا اگر به آن حتی چند کلمه هم حرف بزنید ، بسیار خوشحال خواهند شد.
موسسه زبان ایران آکسفورد امیدوار است در مورد زبان روسی در گرجستان اطلاعات مفیدی را به شما داده باشد. برای آموزش زبان روسی با شماره ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ تماس بگیرید.