تکنیک هایی برای طولانی کردن جملات در زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی از تکنیک هایی برای طولانی کردن جملات در زبان انگلیسی اشاره می کند تا بتوانید روان تر انگلیسی را صحبت کنید.

تکنیک هایی برای طولانی کردن جملات در زبان انگلیسی
تکنیک هایی برای طولانی کردن جملات در زبان انگلیسی

پس به این تکنیک هایی برای طولانی کردن جملات در زبان انگلیسی توجه کنید

بیشتر زبان‌آموزان مبتدی که می‌شناسم مشتاق یادگیری لغات جدید هستند، پس برای مکالمات واقعی در زبان جدید خود آماده‌اند.

و درست است که یادگیری لغات متنوع برای برقرای مکالمه درباره‌ی بسیاری از موضوعات مختلف ضروری است.

اما گروهی از لغات و عبارات وجود دارد که به نظر نمی‌رسد هرگز به فلش کارت‌ها و لیست لغات بیشتر شاگردان مبتدی راه پیدا کند. به این گروه از لغات «کش دهنده‌های جمله» گفته می‌شود.

طولانی کننده جمله چیست؟

کش‌دهنده‌ی جمله به شما هر آن‌چه را که برای توسعه دادن عبارات کوتاه و پایه‌ای به جملات بیانی و طبیعی نیاز دارید، خواهد داد. با کش‌دهنده‌های جمله، بیشتر شبیه به یک گویشور بومی به نظر می‌آیید و مکالمات جالب‌تری خواهید داشت.

کش‌دهنده‌های جمله از نقطه نظر دستور زبان می‌توانند قید، حروف ربط، حروف اضافه یا ضمایر اشاره باشند. نکته در اینجاست که آن‌ها به شما کمک می‌کنند جملات، طولانی‌تر و پیچیده‌تر بسازید و مهارت‌های زبانی شما را به سطح بعدی می‌رسانند.

با استفاده از کش‌دهنده‌های جمله حتی اگر تعداد زیادی واژگان یا زمان افعال را را هم بلد نباشید، بیشتر شبیه به یک گویشور بومی به نظر می‌رسید. آن‌ها همچنین گفتن آن‌چه را که می‌خواهید، همزمان با ساختن جملاتتان بدون اجرای حرکات پیچیده‌ی ذهنی بسیار آسان‌تر می‌کند. این در عوض اعتماد به نفس شما را بیشتر می‌کند.

به آن اینطور فکر کنید؛ چقدر سخت است که حتی یک مکالمه‌ی کوتاه در انگلیسی بدون استفاده از لغاتی مثل “without”, “anyway”, “maybe”, “so”, “as much as”, “until” یا “almost” داشته باشید؟

با اینحال تعداد کمی از زبان‌آموزان، تلاش مخصوصی را به یادگیری این لغات به‌ظاهر کوچک اختصاص می‌دهند. هر چه یادگیری کش‌دهنده‌های جمله را به تعویق بیندازید، زمان بیشتری را صرف مکالمات نارس و بیش از حد ساده خواهید کرد.

کش دهنده‌های جمله چگونه کار می‌کنند

صحبت پایین را موقعی که می‌خواهید شروع به صحبت در زبانی جدید کنید، در نظر بگیرید:

آن‌ها: «شما چرا می‌خواهید این زبان را یاد بگیرید؟»

شما: «من می‌خواهم روزی به کشور شما سفر کنم، پس ایده‌ی خوبی است که قبل از رفتن کمی آن زبان را بیاموزم، حتی اگر به طور روان هم یاد نگیرم.»

حالا تصور کنید که جواب سوالات را بدون استفاده از ‘someday’، ‘so’، ‘some’، ‘before’، یا ‘even if’ بگویید. کاملاً سخت‌تر می‌شود!

‘I want to travel to your country. It’s a good idea to learn the language. If I don’t learn it fluently, it’s ok.’

خیلی طبیعی به نظر نمی‌‌رسد، این طور نیست؟ بقیه‌ی لغات جمله- ‘travel’، ‘country’، ‘good’، ‘idea’، ‘learn’، ‘language’، ‘fluently’- احتمالاً لغاتی هستند که شما نسبتاً زود در مطالعات خود یاد خواهید گرفت. اما شما آن «کش دهنده های جمله» را شاید تا بعدها یاد نگیرید، و بنابراین شانس ارتقای زود هنگام مهارت‌های اسپیکینگ خود را از دست می‌دهید.

حرف من را اشتباه برداشت نکنید. صحبت از روز اول مهم است و هر چه قدر که امکان دارد با گویشوران بومی صحبت کنید، و مهم نیست که چه تعداد اشتباه دارید.

اما اگر شما می‌خواهید که به سرعت در صحبت به زبان مقصد راحت باشید، کش دهنده‌های جمله به شما کمک خواهند کرد تا به آن‌جا برسید.

کش‌دهنده‌های جمله: فهرست پایه

در اینجا به لیست کوتاهی از کش‌دهنده‌های معمول جمله اشاره می‌کنیم.

ما برای هر کدام یک جمله را شامل کردیم که طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. هرچه زودتر این کلمات را در زبان مقصد یاد بگیرید، بهتر است.

  • به‌جز: «من هر روز فرانسوی می‌خوانم. من در روزهای جمعه فرانسوی نمی‌خوانم.» می‌تواند تبدیل شود به: «من هر روز به‌جز جمعه‌ها فرانسوی می‌خوانم.»
  • فقط: «من در هفته دو روز اسپانیایی می‌خوانم. خیلی نیست.» می‌تواند تبدیل شود به: «من فقط دو روز در هفته اسپانیایی می‌خوانم.»
  • یک روزی: «می‌خواهم به کشور شما سفر کنمف اما نمی‌دانم چه موقع.» می‌تواند تبدیل شود به: «می‌خواهم روزی به کشور شما سفر کنم.»
  • با وجود اینکه: «آن را خریدم. گران بود.» می‌تواند تبدیل شود به: «با وجود اینکه گران بود، آن را خریدم.»