موقعیت شغلی تدریس زبان در کشور های آسیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آمادگی CELTA در ایران می باشد که با کمک داشتن مدک CELTA می توانید در کشور های مختلف به تدریس زبان بپردازید. دانستن موقعیت شغلی تدریس زبان در کشور های آسیایی یکی از مواردی است که می تواند انگیزه شما را برای تدریس زبان بسیار بیشتر کند.

موقعیت شغلی تدریس زبان در کشور های آسیایی
موقعیت شغلی تدریس زبان در کشور های آسیایی

به موقعیت شغلی تدریس زبان در کشور های آسیایی توجه کنید:

۱- تایوان
بسیاری از مدرسین انگلیسی در اینجا استقرار دارند. تایوان کشوری عالی برای شروع کردن است و با مخارج پایین زندگی قادر خواهید بود مقدار پول خوبی جمع کنید. کشوری است معروف به غذاهایش، کوه‌های بلند برای پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری و سواحلی در جنوب برای موج‌سواری در اواخر هفته.
۲- تایلند
زندگی تایلندی خیلی آسوده است. با اینکه بر طبق استاندارهای اروپایی پول زیادی در نمی‌آورید اما زندگی خوبی خواهید داشت و همچنان پول کافی برای جستجوی این کشور زیاد خواهید داشت. تایلند به غذای تندش، مردم خندان و آبشارهایش معروف است.
۳- چین
من به شخصه در چین به خاطر آلودگی اوقات بدی را گذراندم. با اینحال آدم‌هایی را می‌شناسم که زمان خوبی را گذراندند . قراردادشان را تمدید کردند. فرصت خیلی خوبی برای پول جمع کردن و گردش در این کشور پهناور است. چین به تاریخ، فرهنگ و اقتصاد در حال رشدش معروف است.
۴- کره‌ی جنوبی
به خاطر همه‌ی مزایایی که در کره‌ی جنوبی دریافت کردید، قادر خواهید بود پول خیلی زیادی را پس‌انداز کنید. اما موقعیت خیلی پرطرفداری است پس شاید برای مبتدیان سخت باشد که به سرعت شغلی پیدا کنند و کاغذبازی‌های زیادی هم باید به عهده بگیرند.
۵- ویتنام
فرصت خوبی برای پس‌انداز است. ساعت‌های کاری کوتاه به این معناست که وقت بیشتری برای گشت و گذار در این کشور عجیب و غریب دارید. ویتنام معماری فرانسوی قشنگی دارد، بازارها و سواحل شناخته شده در سطح جهانی دارد مانند ها لانگ بِی.
۶- هنگ‌کنگ
هنگ کنگ جوّی عالی دارد و اکثریت جمعیت انگلیسی حرف می‌زنند. با اینحال آن را در رتبه‌ی ششم فهرستم قرار دادم، چون شیوه‌ی زندگی شهری آن هزینه‌های زیادی دارد و نیز به خاطر هزینه‌های زندگی پر جمعیت آن.
۷- ژاپن
کشوری بسیار رقابتی برای زندگی است و همچنین زندگی در آن گران‌تر است. با اینحال ژاپن چیزهای زیادی برای ارائه دارد؛ مانند غذاهای لذیذ، برج‌سازی، آسمان‌خراش‌ها و فرصت‌های اسکی روی برف در تفریح‌گاه‌های آن.