رابطه آموزش زبان و شخصیت

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یک شعار دارد : You are what you speak . رابطه آموزش زبان و شخصیت بسیار مشهود است. اما آیا واقعا وقتی شما به زبان دیگری صحبت می کنید شخصیت شما نیز تغییر می کند. کتابی در فرانسه وجود دارد به نام alter ego که به معنی یک شخصیت دیگر است. شما مطمئنا وقتی یک زبان جدید یاد می گیرید به صورت ناخودآگاه با فاکتور های زیادی آشنا می شوید. علمی تر به رابطه آموزش زبان و شخصیت می پردازیم.

رابطه آموزش زبان و شخصیت
رابطه آموزش زبان و شخصیت

صحبت کردن به یک زبان مساوی است با بازیگر شدن

در بسیاری از مواقع وقتی افراد به زبان انگلیسی صحبت میکنند متوجه می شوید که دوست دارند بیشتر با دوستان و افراد دیگر خودمانی شود. در تحقیقات بسیاری نشان داده شده است که چون مغز در یادگیری یک زبان حالت های افراد بومی زبان را تقلید میکند ، نا خود آگاه می تواند آن را بازی کند. پس در همین ابتدای کار می توانید رابطه آموزش زبان و شخصیت را بیشتر درک کنید.

هر زبان ، شخصیت خود را دارد.

آلمانی ها خشن هستند. روس ها سرد هستند. ژاپنی ها مهربانند. چینی ها بسیار خسیس هستند. ایتالیایی ها خودمانی هستند. فرانسوی ها عاشق پیشه هستند. شاید بتوان این موارد را برای هر کشوری ارائه داد. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا مردم این کشور ها به زبان هایی که صحبت می کنند نزدیکند. به عنوان مثال زبان آلمانی زبان خشنی است و یا زبان فرانسه زبان عاشقانه ای است.

تغییر زبان ها ، شخصیت شما را تغییر می دهد.

اگر از زبان فارسی به انگلیسی تغییر دهید ، متوج می شوید کارهایتان نیز تحت تاثیر این تغییر قرار می گیرد. این مسئله که رابطه آموزش زبان و شخصیت تا این حد نزدیک است نکته مثبتی در فرآیند آموزش زبان است. پس اجازه دهید که ذهنتان دنیا های جدید را تجربه کند و آموزش زبان های مختلف را شروع کنید.