نکاتی برای تمرین تلفظ زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب به نکاتی برای تمرین تلفظ زبان انگلیسی اشاره می کند که برای زبان آموزان بسیار مفید خواهد بود. حتما آنها را مطالعه کنید.

نکاتی برای تمرین تلفظ زبان انگلیسی
نکاتی برای تمرین تلفظ زبان انگلیسی

اما نکاتی برای تمرین تلفظ زبان انگلیسی

گذراندن وقت زیاد برای تمرین کردن خیلی مهم نیست؛ انجام مداوم آن مهم تر است.

با توجه به تجربه ی من، به جای سه ساعت تمرین، بهتر است که ۱۰ دقیقه تمرین کنید و سپس بعد از یک خواب شبانه ی خوب، روز بعد دوباره به همین منوال پیش بروید. شما نمی توانید چیزها را با عجله انجام دهید. مغز شما برای عادت کردن به صداهای جدید، زمان (و خواب) لازم دارد. بچه های انگلیسی زبان، سال های زیادی را لازم دارند تا بیاموزند که تمام صداهای انگلیسی را به درستی تلفظ کنند. برای مثال، یک تحقیق دریافت که ۲۵% از بچه‌های ۵ساله‌ی استرالیایی صدایr را به درستی تلفظ نمی کنند.

وقتی تمرین ‘رسمی’ را با تلفظ نرم افزار یا وبسایت انجام می دهید، برای تمرین یک صدا وقت خیلی زیادی نگذارید. وقتی شما می‌فهمید که در مورد صدای مخصوصی دیگر هیچ پیشرفتی نمی کنید، صدای بعدی را کار کنید، یا جلسه ی تمرین خود را تمام کنید. روز بعدی که شما با آن صدا روبه رو می شوید، اغلب متوجه می شوید که راحت تر شده است.
یادگیری بعضی از صداهای انگلیسی ماه ها طول می کشد، بقیه را می توان در یک روز یاد گرفت. برای مثال، خیلی از زبان آموزان متوجه می شوند که می توانند θ و ð را خیلی سریع بیاموزند، چون این صداها مستلزم دقت زیادی نیستند – شما فقط زبان خود را بین دندان هایتان می گذارید و می دمید. تلفظ این صداها بیش تر به توجه بستگی دارد: شما باید مطمئن شوید که آن ها را جایگزین t, d, s, z یاv نمی کنید. مثال دیگر این است که وقتی من در حال یادگیری تلفظ بودم، حرفه ای شدن در θ و ð و ŋ هیچ تمرینی لازم نداشت، æ و ʃ تقریباً یک ماه وقت برد، در حالی که ɑː، eəʳ و ʊəʳ بیش از یک سال مستلزم تمرین بود.

شخصی را پیدا کنید که با لهجه ای انگلیسی یا آمریکایی به زبان بومی شما صحبت می کند. سعی کنید آن روشی را که آن ها به زبان بومی شما صحبت می کنند، تقلید کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا تفاوت های بین صداهای انگلیسی و زبان بومی خود را بفهمید. این همچنین به شما کمک خواهد کرد تا تلفظ را راحت تر تقلید کنید.