نکاتی درباره منابع Reading زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکاتی درباره منابع Reading زبان اشاره می کند که برای همه زبان آموزان در همه سطح و همه سنین مناسب باشد.

نکاتی درباره منابع Reading زبان
نکاتی درباره منابع Reading زبان

به نکاتی درباره منابع Reading زبان توجه نمایید:

خواندن به زبان مقصد خود، یکی از کارآمدترین مسائل درباره ی یادگیری است. هیچ چیز در این دنیا مانند خواندن یک صفحه از زبان مقصد خود و فهمیدن آن نیست.

  1. مطالبی را بخوانید که از قبل می دانید

چرا مطالبی را بخوانید که از قبل خوانده اید؟

اگر شما یک گویشور انگیسی هستید (که من حدس می زنم هستید)، پس به شما تبریک می گویم، کتب انگلیسی در جهان به طور مکرر ترجمه می شوند. یعنی اگر شما کتابی مورد علاقه به انگلیسی دارید، شانس پیدا کردن آن را در زبان انتخابی خود دارید. این ها برای زبان آموزان سطح متوسط و بالاتر از متوسط عالی است، اما زبان آموزان مبتدی هم کاملاً می توانند خواندن آن ها را امتحان کنند!

خواندن کتبی که شما از قبل به خوبی می دانید آن بافت باارزش را در اختیار شما قرار می دهد.

بافت متنی به شما اجازه می دهد تا زبانی جدید را رمزگشایی کنید، بدون این که مجبور باشید به دنبال هر لغت در دیکشنری بگردید – که برای همه آن قدرها هم جالب نیست. من به شخصه عاشق استفاده از کتاب های کودکان هری پاتر و رولد دال برای این منظور هستم. من تمام این ها را در جمع تقریباً یک میلیون دفعه خوانده ام، پس کاملاً آگاهانه می دانم که قرار است چه اتفاقی بیفتد. این مانند ترجمه ی هم زمان است – اما در ذهن شما!

  1. کتب خنده دار و مصور را ببلعید

چرا کتب خنده دار و مصور بخوانید؟

مانند خواندن ترجمه ها، در این جا تصاویر هم بافت متنی را در اختیار شما قرار می دهند، و آن بافت به یادگیری سرعت می دهد! اگر شما نمی توانید ترجمه ی کتابی را که می دانید و دوست دارید، گیر بیاورید، فهمیدن بافت از طریق تصاویر بهترین کار بعدی است، حتی اگر شما کتابی جدید را می خوانید که هیچ چیز از آن نمی دانید.

پیدا کردن کتب خنده دار یا مصور که برای خوانندگان جوان طراحی شده است، بهترین حالت است. فهمیدن کتب خنده دار احتمالاً راحت تر است، چون آن ها برای خوانندگان جوان تر طراحی شده اند. کتب مصور درواقع می توانند سخت تر باشند. چرا؟ چون آن ها اغلب برای والدین نوشته شده اند که برای بچه های خود بخوانند!