استفاده از ریدینگ برای بهبود رایتینگ زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد نحوه استفاده از ریدینگ برای بهبود رایتینگ زبان انگلیسی را به زبان آموزان اشاره می کند. پس با ما باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

استفاده از ریدینگ برای بهبود رایتینگ زبان انگلیسی
استفاده از ریدینگ برای بهبود رایتینگ زبان انگلیسی

نحوه استفاده از ریدینگ برای بهبود رایتینگ زبان انگلیسی

۱

یک یا ده کتاب خوب انتخاب کنید. چه در خال نوشتن برترین رمان آمریکایی بعدی هستید یا مقاله ی علمی ژورنالی می نویسید، آشنا شدن با مثالهای عالی برای ژانرتان به شما کمک خواهد کرد که رایتینگ خودتان را هم بهبود بخشید. آثار نویسندگان تأثیرگذار  عالی را خوانده و درک کنید تا بیاموزید کلمات مکتوب چه امکاناتی دارند و خوانندگان به چه چیزی بهترین واکنش را دارند. شما با غوطه ور ساختن خود در آثار نویسندگان خوب باعث توسعه ی دایره واژگان خود، ایجاد دانش و تغذیه ی تصویرپردازی خود می شوید.

  • دنبال راه های مختلف برای ساماندهی قطعه ای رایتنیگ یا ارائه ی روایت بگردید.
  • رویکرد مؤلف های مختلف را راجع به موضوعی مشترک مقایسه کنید تا ببینید چگونه با هم شبیه و چگونه متفاوت هستند. برای مثل کتاب مرگ ایوان ایلیچ از تولستوی و برفهای کلیمانجارو از همینگوی.
  • به یاد داشته باشید که حتی اگر غیرداستانی یا آکادمیک بنویسید هم، خواندن مثالهای نگارشی عالی باعث بهبود نوشتار خودتان می شود. هرچه بیشتر با روشهای بسیار انتقال ایده ها آشنا باشید، نوشتار خودتان هم متنوع تر و اصیل تر می شود.

۲

اشاره های موجود در فرهنگتان را پیدا کنید. شاید متوجه آن نشوید ولی کتابها، فیلمها و سایر رسانه ها پر از اشارات و ادای دین هایی برای ادبیات فاخر هستند. شما با خواند برخی آثار کلاسیک، بدنه ای قوی از دانش فرهمگی خواهید ساخت که شما را در نوشتار خودتان بهتر مطلع میسازد.

۳

مطمئن شوید که میفهمید چرا آثار کلاسیک را فاخر تلقی می کنند. ممکن است رمانی مانند ناطور دشت را بخوانید و ارزش موجود در آن را بلافاصله نبینید یا درک نکنید. اگر اینطور شد، یک یا دو مقاله راجع به آن داستان بخوانید تا بفهمید چرا تا این حد تأثیرگذار و مؤثر است. شاید لایه هایی از معنا را بیابید که از آن غافل مانده اید. درک اینکه چه چیزی باعث عالی شدن یک نوشتار عالی میشود یکی از بهترین راه ها برای رشد مهارتهای خودتان است.