روش های یادگیری لغات در زبان فرانسه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روش های یادگیری لغات در زبان فرانسه و یادگیری سریع تر کلمات و به ذهن سپردن آنها اشاره می کند. پس با ما همراه باشید.

روش های یادگیری لغات در زبان فرانسه
روش های یادگیری لغات در زبان فرانسه

۱- لیست ۳۰ کلمه ای داشته باشید_بیشتر از ۳۰ کلمه ممکن است شما را گیج کند. تمامی کلمات را دوباره در لیستی پیوسته به همراه تعریف دستوری شان (جنسیت و….) بازنویسی کنید و معادلهای انگلیسی اش را رو به رویش بنویسید.

۲- این ۳۰ کلمه را به طور مساوی در گروه های کوچکتر تقسیم بندی کنید.این کار یادگیری  را کنترل پذیر تر و بسیار راحت تر میکند.

۳-شیوه ی یادگیری:

شما باید ببینید که چه روشی را ترجیح می دهید. آدمها مختلف روشها مختلفی را برای یادگیری خودشان مناسب می دانند. آیا ورزشی هستید؟ شیوه ای مخصوص شما وجود دارد. آیا شوق به یادگیری زبان دارید؟ شیوه ی مخصوصی برای شما هم وجود دارد. این پیشنهادات را در نظر بگیرید:

  • شیوه ی نگاه کن، پنهان کن، بنویس و بررسی کن : گروه کوچک کلماتتان را بردارید. برای زمان کوتاهی به آنان نگاهی بیندازید. سپس دور از دیدرس قرارشان بدهید یا با دستتان روی کلمات را بپوشانید. حالا که کلمات را نمیبینید آنها را بنویسید و در آخر کلماتی را که نوشتید بررسی کنید.
  • یادگیری حرکتی: انجام فیزیکی کارها در حین یادگیری کلمات. کسی می خواهد کمی فوتبال فرانسوی بازی کنیم؟(روشی موثر برای کسانی که به ورزش و بازی علاقه دارند.)
  • دیداری: نوشتن کلمات روی برگه های یادداشت و چسباندن کلمات روی وسایلی که به آنها مربوط هستند.
  • گفتن: بلند گفتن کلمات و سپس تکرار معادل انگلیسی آنها به طرز حیرت آوری موثر است و حتی میتواند به تلفظ کمک زیادی بکند. شیک!
  • کارت های مرور: بعد از مدتی به کارتها رجوع کنید. پیشنهادی برای طرز به کارگیری کارتهای آموزش زبان:

۴- خود را بیازمایید:

اگر خود را مبتنی بر ترتیب کلمات بسنجید احتمال کمی دارد که آن‌ها را به‌خاطر بسپارید. از واژگان اتفاقی یا بازی نام‌ها استفاده کنید که در آن می‌توانید لغات را روی کاغد بنویسید. اول فرانسوی به انگلیسی را انجام دهید، فقط برای اینکه معنا را متوجه شوید سپس وقتی بیشترین جواب‌های درست در این حالت را داشتید، خودتان را از انگلیسی به فرانسوی بیاموزید.

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان فرانسه با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.