وب سایت هایی برای آموزش الفبای زبان روسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به وب سایت هایی برای آموزش الفبای زبان روسی اشاره می کند. شما هم چنین می توانید در کلاس های زبان روسی موسسه شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر حتما با ما تماس بگیرید. وب سایت ها را در زیر ببینید.

وب سایت هایی برای آموزش الفبای زبان روسی
وب سایت هایی برای آموزش الفبای زبان روسی

اما وب سایت هایی برای آموزش الفبای زبان روسی را ببینید:

یادگیری یک زبان جدید بدون شک چالش‌برانگیز است – درونی کردن لغات جدید، گرامر و نحو جدید همزمان با تلاش برای نشان دادن ظاهری روان. و این فقط درباره‌ی اسپیکینگ و لیسنینگ است. وقتی نوبت الفبای جدید می شود، باسوادی هم بخش مهمی است و لایه ای دیگر بر پیچیدگی اضافه می‌کند.

اگرچه سیریلیک آنقدر هم سخت نیست، خود زبان روسی تا الان بسیار آوایی‌تر از انگلیسی است و در طول چند ساعت می‌توانید شروع به تلفظ چیزها کنید.

۳۳ حرف در الفبای روسی وجود دارد. ۵ حرف تلفظ مشابه انگلیسی را دارند. A K M O T. با اینحال O بسته به نوع تأکید می‌تواند شبیه به A تلفظ شود. برای جزئیات بیشتر به این سایت سر بزنید: http://www.russianlessons.net/lessons/lesson1_main.php

این سایت صداهای حروف را با معادل قرار دادنشان با صداهای پیدا شده در لغات انگلیسی مورد بررسی قرار می‌دهد. الفبا به حروفی تقسیم می‌شود که یکسان هستند، حروفی که ظاهراً شبیه هستند اما صدای متفاوت دارند، حروفی که صدای مشابه دارند اما ظاهر متفاوت دارند، و سپس حروف جدید با صداهای جدید. حتی وقتی همه‌ی آن‌ها جدید هستند، صداهایی مانند Ch، Sh و صداهای G نرم همچنان قابل شناسایی هستند.

به نظر ما مؤثرترین راه برای شروع خواندن کلماتی است که مانند کلمات انگلیسی قابل شناسایی هستند. اسامی برای شروع خوب هستند. اگر بتوانید تلفظش کنید، احتمالاً شناسایی‌اش می‌کنید:

  • Канада
  • Америка
  • Рио де Жанейро
  • Токио

اگرچه مطالعه کردن با تلفظ کردن متفاوت است. وقتی به زبان بومی‌تان مطالعه می‌کنید، برای تلفظ هر کلمه توقف نمی‌کنید، کلّ قضیه را می‌بینید و فوراً متوجه می‌شوید که چه چیزی است. برای تحقق این قضیه در یک زبان خارجی، پیشنهاد می‌کنیم که از متون موازی که فایل صوتی هم دارند بهره بگیرید. شما می‌توانید همزمان با فایل صوتی بخوانید تا وقتی که هر لغت را به ذهن بسپارید و بفهمید چطور باید بیانش کنید. به این روش می‌توانید همه‌ی مقاله را به روانی بخوانید.

این سایت به آدرس http://www.russianforfree.com/texts-with-audio/russian-texts-with-audio.php برای شروع خیلی عالی است. با اینکه همه‌ی مقالاتش کوتاه هستند اما سطوح مقدماتی تا پیشرفته را شامل می‌شود. فایل صوتی در قسمت پایین‌تر صفحه است و واژگان هایلایت شده‌اند و در انتهای هر مقاله قرار می‌گیرند.