آزمون GRE | راهنمای جی آر ای ۲۰۲۴

راهنمای آزمون GRE سال ۲۰۲۳

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بزرگترین مرکز برگزاری دوره های آمادگی GRE در ایران می باشد. در سال ۲۰۲۳ یا سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ این آزمون بسیار کاربردی تر از قبل می باشد و بسیاری از کشورها برای مهاجرت و تحصیل در مقاطع مختلف از داوطلبین امتحان جی آر ای را می خواهند. GRE یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین امتحان ها و مدارک در پروسه مهاجرت داوطلبین می باشد و بسیاری از موسسات و دانشگاه های دنیا برای آن همانند مدارک آیلتس یا تافل ارزش قائل می شوند. در این مطلب به تمامی سوالات شما در مورد امتحان GRE همانند هزینه، تاریخ های امتحان سوال ۲۰۲۳ و بهترین مراکز آزمون و … پاسخ خواهیم داد. اگر شما هم قصد شرکت در جی آر ای دارید حتما با دقت این مطلب را مورد بررسی قرار دهید.

در سال ۲۰۲۳ امکان برگزاری آزمون GRE کامپیوتری از منزل یا GRE Home edition برای داوطلبین وجود دارد. ایران آکسفورد برگزار کننده این آزمون ها به صورت تضمینی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه ایران آکسفورد تماس بگیرید.

قبل از هر چیز بیایید یک ویدیو کوتاه و بسیار مفید در مورد آزمون GRE ببنیم

در این ویدیو در حدود ۲ دقیقه سعی شده بیشترین اطلاعات لازم برای امتحان جی آر ای و انواع آن به شما ارائه شود. پس حتما این فیلم کوتاه را در مورد آزمون GRE ببنید تا با اطلاعات اساسی و مهم آن آشنا شوید.

ویدیو آزمون GRE

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE که مخفف Graduate Record Exam است آزمونی است که برای سنجش مهارت های آکادمیک اکثر زبان آموزان که قصد ادامه تحصیل در کشور آمریکا و برخی دیگر از کشورها را دارند برگزار می شود. آزمون GRE مهارت های زبان (Verbal Reasoning , Analytical Writing) شما را به علاوه مهارت ریاضی (Quantitative) شما در زبان انگلیسی تست می کند. در قسمت ریاضی آزمون GRE مفاهیم پایه ریاضی (جبر و هندسه) را مورد سنجش قرار می دهد.

آزمون GRE
آزمون GRE

توجه داشته باشید که آزمون GRE دارای دو نوع می باشد: آزمون GRE جنرال و آزمون GRE Subject در آزمون GRE Subject معمولا یک رشته تخصصی مورد امتحان قرار می گیرد و اطلاعات تخصصی شما را در رشته های علمی خودتان مورد سنجش قرار می دهد و دانستن واژگان تخصصی رشته شما می تواند در این آزمون بسیار کمک کننده باشد.

این مطلب در مورد GRE General می باشد، اگر شما نیاز به GRE Subject دارید حتما مطلب GRE Subject ما را بخوانید.

مهارت های GRE

مهارت Verbal Reasoning چیست؟

در این مهارت امتحان GRE شما باید بتوانید از متن های متفاوت نتیجه گیری منطقی داشته باشید. شما باید بتوانید از اطلاعات ناقص نتیجه گیری کنید و هم چنین معانی کلمات را در چند سطح متفاوت بفهمید. باید بتوانید از متون خلاصه قصد نویسنده را متوجه شوید و رابطه بین کلمات و جملات را حدس بزنید.

مهارت Quantitative Reasoning چیست؟

برای جواب دادن به سوالات این بخش باید بتوانید اطلاعات ریاضی و اعداد را تفسیر کنید و بفهمید. باید مسائل مختلف ریاضی را بفهمید و با مهارت های ریاضی همانند جبر، هندسه آشنا باشید.

مهارت Analytical Writing چیست؟

در این مهارت اصلی ترین مسئله توانایی نوشتن شما و تفکر انتقادی و تحلیل شما می باشد. باید بتوانید در مورد مسائل مختلف بحث و تحلیل کنید.

امتحان GRE به دو صورت برگزار می شود: GRE کامپیوتری و GRE کاغذی

در سال ۲۰۲۳ در اکثر سنتر ها این امتحان به صورت کامپیوتری برگزار می شود اما ما هر دو نوع جی آر ای را برایتان توضیح خواهیم داد.

برای دیدن شرایط کلاس های تضمینی GRE ایران آکسفورد، لینک آموزش GRE را دنبال کنید.

ساختار امتحان GRE سال ۲۰۲۳ و زمانبندی هر بخش آزمون

در سال ۲۰۲۳ در اکثر سنتر ها این امتحان به صورت کامپیوتری برگزار می شود اما ما هر دو نوع جی آر ای را برایتان توضیح خواهیم داد. شناخت ساختار امتحان جی آر ای به شما کمک می کند در روز امتحان تسلط بیشتری داشته باشید و بتوانید نمره بالاتری را کسب کنید.

ساختار و زمانبندی GRE کامپیوتری

بخش Analytical Writing

در این بخش شما مهارت نوشتاری خود را نشان دهید. باید بخش تحلیلی خود را به همراه مهارت زبان انگلیسی خود این بخش دارای دو قسمت جداگانه می باشد که هر قسمت دارای ۳۰ دقیقه زمان می باشد و باید یک متن کامل در هر بخش نوشته شود.

بخش Verbal Reasoning

دارای دو قسمت می باشد که هر بخش دارای ۳۰ دقیقه زمان می باشد. هر بخش دارای ۲۰ سوال می باشد.

بخش Quantitative Reasoning

دو بخش دارد که هر بخش ۳۵ دقیقه ای می باشد که دارای ۲۰ سوال می باشد.

ساختار و زمانبندی Gre Paper-Delivered کاغذی

Analytical Writing

دو قسمت می باشد که برای هر بخش ۳۵ دقیقه زمان دارید.

Verbal reasoning

دو قسمت که هر قسمت ۳۵ دقیقه زمان دارد. هر قسمت دارای ۲۵ سوال می باشد.

Quantitative Reasoning

دارای دو بخش می باشد که هر بخش ۴۹ دقیقه زمان لازم دارد. هر قسمت دارای ۲۵ سوال می باشد.


مدرک زبان GRE و مدت اعتبار آن

نمره آزمون GRE بر خلاف بسیاری از آزمون های زبان که تا ۲ سال زمان اعتبار دارند ، تا ۵ سال اعتبار دارد و شما می تواند مدرک GRE را تا ۵ سال به موسسه و یا دانشگاه های که می خواهید ارائه دهید.

مدرک GRE یکی از مهم ترین مدارک برای مهاجرت می باشد. در زیر می توانید یک نمونه از مدرک GRE را ببنید.

نمونه مدرک زبان GRE
نمونه مدرک زبان GRE

نمره امتحان GRE

نمره بندی آزمون GRE نیز با آزمون های دیگر زبان کمی متفاوت است. کسانی که در این آزمون شرکت می کنند سه نمره دریافت می کنند که در قسمت ریاضی Quantitative و در قسمت Verbal Reasoning نمره های شما از ۱۳۰ تا ۱۷۰ می باشد. اما در قسمت Anlytical Writing  نمره شما چیزی بین ۰ تا ۶ می باشد.

نمره خوب GRE چیست؟

اما شاید برای شما هم این سوال به وجود بیاید که نمره خوب آزمون GRE چند است و برای مهاجرت و تحصیل معمولا دانشگاه ها چه نمره ای از شما می خواهند. باید توجه داشته باشید که ممکن است هر دانشگاهی از شما نمره خاصی بخواهد اما به صورت میانگین آموزشگاه زبان ایران آکسفورد نمره هایی که اکثر کالج ها و دانشگاه های معتبر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می خواهند را در جدول های زیر اشاره می کنیم.

نمره بسیار خوب GRE سال ۲۰۲۳

با کسب این نمره ها شما شانس حدود ۹۰٪ و بالاتر در قبولی در دانشگاه های مورد نظر خود خواهید داشت.

مهارت GREنمره بسیار خوب GRE
Verbal Reasoning163 – 170
Quantitative Reasoning165-170
Analytical Writing5.0 – 6.0
جدول نمره بسیار خوب برای GRE

نمره خوب GRE سال ۲۰۲۳

با کسب این نمره ها در امتحان جی آر ای شانس بالاتر از ۷۵٪ برای قبول یدر مقطع ارشد و دکتری خواهید داشت.

مهارت GREنمره خوب GRE
Verbal Reasoning158 – 162
Quantitative Reasoning159-164
Analytical Writing4.5
جدول نمره خوب GRE

نمره مناسب GRE سال ۲۰۲۳

با کسب این نمره شما شانس بیشتر از ۵۰٪ برای قبولی در دانشگاه ها و کالج های معتبر در مقاطع ارشد و دکتری خواهید داشت.

مهارت GREنمره مناسب GRE
Verbal Reasoning152-158
Quantitative Reasoning153-158
Analytical Writing4.0
نمره مناسب GRE

نمره پایین تر از میانگین GRE سال ۲۰۲۳

با کسب این نمره ممکن است شما بتوانید در دانشگاه پذیرفته شوید ولی نسبت به بقیه افراد از شانس کمتری برخوردار هستید.

مهارت GREنمره مناسب GRE
Verbal Reasoning151 یا پایین تر
Quantitative Reasoning152 یا پایین تر
Analytical Writing3.5 یا پایین تر
نمره پایین تر از میانگین GRE

هزینه امتحان GRE سال ۲۰۲۳

هزینه امتحان GRE در ایران ۲۰۵ دلار می باشد.

البته ممکن است هزینه های دیگری را هم نیاز داشته باشید که بدانید. هزینه هایی همانند تغییر تاریخ امتحان GRE، کنسل کردن آزمون GRE و یا تغییر مرکز امتحانتان از یک سنتر به سنتری دیگر که ممکن است برای برخی داوطلبان اتفاق بیافتد. نحوه پرداخت هزینه آزمون GRE به روش های متفاوتی امکان پزیر است.

برای دیدن فیلم آموزش نحوه پرداخت هزینه آزمون GRE کلیک کنید. هم چنین اگر می خواهید با این هزینه ها آشنا شوید و نحوه پرداخت هزینه های امتحان GRE را به خوبی بشناسید، حتما مطلب نحوه پرداخت هزینه GRE را مطالعه کنید.


تاریخ امتحان GRE سال ۲۰۲۳

در سال ۲۰۲۳ از آنجا که اکثر امتحان ها به صورت کامپیوتری می باشد، تاریخ ها برای سنترها متغیر هستند. به همین دلیل از طریق این لینک می توانید بهترین تاریخ GRE سال ۲۰۲۳ و سنتر نزدیک به خودتان را ببنید. البته برای اینکه متقبل هزینه های اضافی نشوید به شما پیشنهاد می کنیم قبل از ثبت نام حتما با مشاورین ما تماس بگیرید تا بتوانند با توجه به سطح و نیاز شما نزدیک ترین تاریخ را برای شما انتخاب کنند.


ثبت نام امتحان GRE

برای ثبت نام امتحان GRE باید به وب سایت ETS یک اکانت ETS برای خود راه باز کنید. بعد از باز کردن اکانت می توانید تاریخ و سنتر مورد نظر خود را انتخاب کنید و هزینه آن را پرداخت نمایید.

از آنجا که ثبت نام و پرداخت هزینه ممکن است برای شما مشکل باشد حتما مطلب ثبت نام GRE ما را دنبال کنید.


منابع GRE سال ۲۰۲۳

امتحان GRE دارای منابع بسیار زیادی است اما مهم ترین منابع امتحان GRE به روز ترین آنها می باشد. برخی از بهترین کتاب های GRE به این صورت می باشند:

  • ETS: GRE The Official Guide to the Revised General Test
  • Manhattan Prep’s 5 Lb. Book of GRE Practice Problems
  • ETS’ Official GRE Super Power Pack
  • Kaplan’s GRE Prep Plus 2021
  • Manhattan Prep GRE Strategy Guides
  • Barron’s Essential Words for the GRE

برای دانلود رایگان کتاب های GRE، مطلب منابع آزمون GRE را دنبال کنید


آموزش GRE

آموزش GRE کاری بسیار تخصصی و دقیق است. همانطور که در بالا دیدید امتحان GRE تلفیقی از زبان انگلیسی، منطق و مهارت های ریاضی و هوش شماست، بنابراین یادگیری و موفقیت در امتحان GRE باید توسط اساتید معتبر و برنامه ریزی دقیق انجام شود. این اساتید باید بتوانند شما را هم در مهارت ریاضی و هم مهارت های زبان انگلیسی و منطق کمک کنند تا بتوانید نمره مورد نظر خود را بگیرید.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بزرگترین مرکز آموزش GRE در ایران می باشد که با داشتن قوی ترین و به روز ترین کادر آموزشی ایران این آموزش تضمینی GRE را برای داوطلبین امکان پذیر می کند.

برای داشتن برنامه دوره ها و هزینه های دیگر می توانید با شماره های اموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون دوره های آموزش آزمون GRE با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.


سوالات متداول آزمون GRE

چند روز بعد از آزمون GRE نتیجه را دریافت می کنیم؟

معمولا اگر در امتحان کامپیوتری GRE شرکت کرده باشید ۱۰ الی ۱۵ روز بعد از امتحان جواب را دریافت خواهید کرد.

آیا در امتحان GRE می توان از ماشین حساب استفاده کرد؟

در امتحان GRE کامپیوتری شما یک ماشین حساب روی صفحه کامپیوتر خواهید داشت و نیازی نیست که ماشین حساب به سر جلسه ببرید.

تفاوت GRE Subject و GRE General چیست؟

این دو آزمون کاملا با هم متفاوت هستند. در GREجنرال مهارت های تحلیل و هوش داوطلب بررسی می شود، اما در GRE سابجکت دانش شما در رشته تخصصی خودتان سنجیده می شود. حتما مطلب ما را در وب سایت برای دیدن لیست رشته هایی که باید GRE سابجکت بدهند، ببنید.

بهترین مرکز GRE کدام است؟

بهترین مرکز GRE باید به مسائل زیادی همچون کیفیت مرکز، سیستم های موجود در مرکز و هزینه های آن مرکز توجه کرد. وب سایت ما را برای بررسی مراکز مختلف GRE ببینید.

GREچند سال اعتبار دارد؟

مدرک GRE تا ۵ سال اعتبار دارد و به مدت ۵ سال قابل ارائه می باشند.