چرا تلفظ زبان انگلیسی مهم است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه به اهمیت تلفظ در زبان انگلیسی اشاره کرده است اما سوال اینجاست که چرا تلفظ زبان انگلیسی مهم است؟ پس با ما باشید.

چرا تلفظ زبان انگلیسی مهم است؟
چرا تلفظ زبان انگلیسی مهم است؟

اما چرا تلفظ زبان انگلیسی مهم است؟

تأثیر اول

تلفظ به طور مسلم بزرگ‌ترین چیزی است که وقتی شما به انگلیسی صحبت می کنید مردم متوجه آن می‌شوند.

آیا شما می‌توانید به انگلیسی ارتباط برقرار کنید؟

تقریبا تمام زبان آموزان انگلیسی می گویند ‘من لازم ندارم که تلفظ را مطالعه کنم. من فقط می خواهم به انگلیسی ارتباط برقرار کنم.’ بیش تر آن ها فکر می کنند که می توانند به انگلیسی ارتباط برقرار کنند چون می‌توانند با معلم خود و بقیه ی شاگردان ارتباط برقرار کنند.

این اشتباه را نکنید! شما باید این را به یاد داشته باشید که:

• معلم شما سال‌ها تلفظ بد انگلیسی را شنیده است. او خیلی راحت تر از یک شخص معمولی می تواند این را بفهمد.

• بقیه ی شاگردان معمولاً متولد همان کشور شما هستند. بنابراین، آن ها مانند شما انگلیسی صحبت می‌کنند و اشتباهات مشابه شما را دارند. پس برای آن‌ها راحت است که صحبت شما را بفهمند.

متاسفانه، خیلی از زبان آموزان تلفظ را نادیده می گیرند. آن‌ها می توانند در کلاس ارتباط برقرار کنند، پس فکر می‌کنند که به اندازه‌ی کافی خوب هستند. بعد از چند سال آن ها به انگلیس یا آمریکا می روند و … هیچ کس نمی‌فهمد چه می گویند. دوست من را یادتان است که برای تعطیلات به آمریکا رفت و نمی توانست ارتباط برقرار کند؟ او بهترین شاگرد در کلاس انگلیسی خود بود.

برقراری ارتباط کافی نیست
اگر شما می توانید با مردم کشورهای دیگر به انگلیسی ارتباط برقرار کنید، تبریک می گویم! این موفقیت بزرگی است. حالا شما باید دو سوال از خود بپرسید:

• آیا انگلیسی صحبت کردن من، آن قدر راحت است که بقیه بفهمند؟

• آیا انگلیسی صحبت کردن من، برای شنیدن خوشایند است؟
بعضی از مردم به طور موفقیت آمیزی به انگلیسی ارتباط برقرار می کنند، اما لهجه ی خارجی غلیظی دارند. اگرچه شما می توانید بفهمید آن ها چه می گویند، این کار راحت نیست. شما باید واقعاً با دقت به آن ها گوش کنید، که مستلزم تلاش است. به علاوه، شنیدن بعضی از لهجه های خارجی خوشایند نیست.
اگر شما با لهجه‌ی خارجی غلیظی به انگلیسی صحبت می‌کنید، باعث سخت شدن شرایط برای مردمی می شوید که صحبتتان را می شنوند. اگر فهمیدن انگلیسی شما مستلزم تلاش باشد یا لهجه تان خوشایند نباشد، مردم در صورت داشتن حق انتخاب از صحبت کردن با شما اجتناب می‌کنند.