چرا برای برخی یادگیری زبان غیرممکن می شود؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به این مسئله مشکل اشاره می کند که چرا برای برخی یادگیری زبان غیرممکن می شود؟ شاید خیلی از کسانی که تجربه یادگیری زبان را داشته باشند این احساس را داشته باشند. اگر شما هم با این مشکل مواج بوده اید این مقاله را از دست ندهید.

چرا برای برخی یادگیری زبان غیرممکن می شود؟
چرا برای برخی یادگیری زبان غیرممکن می شود؟

پس چرا برای برخی یادگیری زبان غیرممکن می شود؟

بیشتر زبان‌آموزان در مراحل ابتدایی به اندازه‌ی کافی تلاش می کنند تا به سطح مهارت خاصی برسند اما به نظر نمی‌آید که بتوانند به بالای آن سطح برسند. دلایل مختلفی می‌تواند برای این وجود داشته باشد. من در اینجا تعدادی از آن‌ها را بیان خواهم کرد. آن‌ها را بخوانید و ببینید کدام برای شما کاربردی است. شاید، بیشتر از یکی باشد. فهمیدن این موضوع حائز اهمیت است: دو تا از دلایل اصلی که افراد را از جلو رفتن باز می دارد این است که آن‌ها نمی دانند چه چیزی مانعشان می شود و نمی‌دانند از کدام راه به جلو حرکت کنند. به محض این که بدانید، می‌توانید گام‌هایی برای اصلاح موقعیت بردارید.

عوامل بسیار زیادی خواهان توجه ما در زندگی پر مشغله‌مان هستند – خانواده، شغل، تفریح، دوستان، و غیره، بنابراین یافتن وقت برای کار کردن روی ارتقای زبان خود مستلزم این است که آن را در اولویت بالاتری نسبت به آن چه الان است، قرار دهید. دلیلش این است که تنها زمانی به فعالیت های با اولویت پایین تر پرداخته می شود که به اولویت های برتر رسیدگی شده باشد. بدون بهبود زبانی که زندگی‌تان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، شما قادر نخواهید بود زمانی را که لازم دارید فراهم کنید. فکر کردن به این که ‘این مهم است’ کافی نیست، در واقع شما باید به طور ناخودآگاه درباره ی آن چه که ‘واقعا باور دارید’ سماجت کنید یا برای مثال وقتی که اولین دفعه شما ‘با دوستانتان به ناهار دعوت شدید’، وقت یادگیری زبان خود را به عقب خواهید انداخت.

یکی از روش‌های عادی که زبان‌آموزان به دایره‌ی لغات خود می‌افزایند از طریق لیست لغات ترجمه شده است. این روش برای تعداد کمی از افراد کارساز است اما برای بیش تر افراد ناکارآمدترین روش است چون زبانی را که در حال یادگیری آن هستند قوی نمی‌کند، به جای آن روی مهارت‌های ترجمه کار می‌کند. ما وقتی صحبت یا گوش می‌کنیم ترجمه نمی‌کنیم، پس دسترسی به لغاتی که به آن روش یاد گرفته شده است، سخت است.