شرایط اپلای دانشگاه های کانادا ۲۰۲۴

چطور برای دانشگاه های کانادا اپلای کنید (راهنمای سال ۲۰۲۴)

برای اینکه بدانید کجا و در چه رشته ای تحصیل کنید، چه طور برای دانشگاه های کانادا اپلای کنید و برای یافتن لیست دانشگاه هایی که در کانادا دانشجو می پذیرند این مقاله را بخوانید و لینک های بسیار مفیدی که در این مقاله به شما معرفی شده اند را حتما دنبال کنید تا شرایط اپلای دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۴ را ببینید. هر ساله شرایط پذیرش دانشگاه ها وابسته به سیاست های آموزشی و همچنین مهاجرتی کانادا ممکن است متغیر باشد. برای درک بهتر از این شرایط بهتر است مطالب این متن را به خوبی مطالعه کنید. در صورت داشتن هر گونه سوالی می توانید با مشاورین موسسه تماس بگیرید.

ایران آکسفورد نماینده رسمی ۴ دانشگاه کانادایی در ایران می باشد. برای دیدن شرایط اپلای این دانشگاه با ما تماس بگیرید.

شرایط اپلای دانشگاه های کانادا
شرایط اپلای دانشگاه های کانادا

انتخاب رشته، مدارس و دانشگاه ها

در کانادا، هر ایالت و ناحیه مسئول سیستم آموزشی خود است. اطلاعات بیشتر درباره ی دانشگاه ها و سیستم آموزشی در ادامه آورده شده است.

 • EduCanada – شامل اطلاعات برای دانشجویان بین المللی درباره ی تحصیل در کانادا، به همراه جستجوی رشته ی تحصیلی، هزینه ها و غیره است
 • Ministries and departments responsible for education – شامل اطلاعات درباره ی سیستم آموزشی هر ایالت و ناحیه است

مدارس ابتدایی و دبیرستان

مدارس ابتدایی و دبیرستان به مدارسی گفته می شوند که به بچه ها تا مقطع دوازدهم آموزش می دهند. ابتدایی معمولاً مقاطع تحصیلی اول تا هشتم و دبیرستان معمولاً مقاطع تحصیلی نهم تا دوازدهم را شامل می شود.

در کانادا هم مدارس ابتدایی و هم دبیرستان، دانش آموزان بین المللی را ثبت نام می کنند. قوانین مخصوصی برای تحصیل خردسالان در کانادا وجود دارد.

تحصیلات تکمیلی

تحصیلات تکمیلی موارد زیر را شامل می شود:

 • کالج
 • دانشگاه
 • کالج های آمادگی برای مشاغل
 • و مدارس فنی و حرفه ای

هر یک از مراکز ذکر شده در بالا برای نحوه ی اپلای قوانین مخصوص به خود را دارد، که این شامل سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی شما برای پذیرفته شدن در هر یک از این مراکز می شود.

اطلاعات بیشتر درباره ی تحصیلات تکمیلی در ادامه آورده شده است:

آموزشگاه زبان

اغلب مدارس در کانادا انگلیسی یا فرانسوی را به عنوان زبان دوم آموزش می دهند.

 خواندن زبان فرانسوی

روش های زیادی برای یادگیری ی زبان فرانسوی در سراسر کانادا وجود دارد.

 • French-language education in Canada – اطلاعاتی را درباره ی مدارس و موسسات ارائه دهنده ی دوره های زبان فرانسوی در اختیار شما قرار می دهد.
 • Association des universités de la francophonie canadienne – اطلاعاتی درباره ی برنامه ی های تحصیلی دانشگاهی به زبان فرانسوی، انگلیسی یا هر دو را در اختیار شما قرار می دهد.

موسسات آموزشی تعیین شده (DLI)

ایالات کانادا، موسساتی را برای ثبت نام دانشجوهای بین المللی مورد تایید قرار می دهند. این موسسات به عنوان موسسات آموزشی تعیین شده (DLI) شناخته می شوند.

اگر شما اجازه ی تحصیل (study permit) لازم دارید، نامه ی پذیرش شما باید از یکی از موسسات آموزشی تعیین شده باشد. اگر این حالت نباشد، پرونده ی شما رد خواهد شد.

اگر نمی دانید Study Permit یا اجازه تحصیل چیست، حتما مقاله ما در مورد Study Permitیا اجازه تحصیل کانادا را بخوانید

همه ی مدارس ابتدایی و دبیرستان ها در کانادا جزء موسسات آموزشی تعیین شده محسوب می شوند. شما می توانید لیست مراکز تحصیلات تکمیلی مانند کالج ها و دانشگاه ها، و مدارس زبان مورد تایید را پیدا کنید.

چه طور برای مدرسه، کالج یا دانشگاه اپلای کنید

به محض اینکه یک مدرسه، کالج یا دانشگاه را انتخاب کردید، برای گرفتن پذیرش باید اپلای کنید. هر مدرسه و دانشگاه قوانین مختص خود را در مورد نحوه ی اپلای دارد. شرایط اپلای دانشگاه های کانادا را به این صورت ادامه دهید.

زمان اپلای کردن برای دانشگاه های کانادا

 • اگر می خواهید برای مدارس ابتدایی یا دبیرستان اقدام کنید حداقل شش ماه زودتر اپلای کنید،
 • برای گرفتن پذیرش در دانشگاه، کالج و غیره حداقل یک سال زودتر اپلای کنید.

برای نحوه ی اپلای با مدرسه یا دانشگاه مدنظر خود در تماس باشید. آنها لیستی از مدارکی را که باید بفرستید در اختیار شما قرار می دهند. این موسسات آموزشی، اطلاعات زیر را در اختیار شما قرار می دهند:

 • هزینه ی اپلای
 • شهریه
 • بیمه ی سلامت
 • هزینه ی اجاره و هزینه های زندگی در کانادا
 • امتحانات زبان (برای دیدن اطلاعات کامل آزمون های آیلتس، تافل و یا PTE برای کانادا کلیک کنید)

فرم های درخواست مرتبط با مدرسه یا دانشگاه انتخابی خود را پر کرده و برای سابمیت کردن، دستورالعمل های آنها را دنبال کنید.

اگر در یکی از موسسات آموزشی به عنوان دانشجو قبول شوید، نامه ی پذیرش را برایتان می فرستند. شما این نامه را لازم دارید تا برای اجازه ی تحصیل اپلای کنید.

بیمه ی سلامت

دولت کانادا هزینه های پزشکی دانشجویان خارجی را پرداخت نمی کند. پوشش بیمه برای دانشجویان خارجی بسته به اینکه کجای کانادا زندگی می کنند متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر درباره ی بیمه ی سلامت با دانشگاه خود در کانادا تماس بگیرید.

حالا که با شرایط اپلای برای دانشگاه های کانادا آشنا شدید می توانید این کار را شروع کنید. اما اگر به نوع مهاجرت دیگری به جز تحصیلی نیاز دارید حتما مطلب مهاجرت کانادا ما را دنبال کنید.

برای مشاوره رایگان مهاجرت کانادا حتما با شماره های آموزشگاه زبان ایران اکسفورد تماس بگیرید.