آزمون های جایگزین آیلتس ۲۰۲۴ | با کنسلی آیلتس چه آزمونی بدهیم؟

آزمون های جایگزین آیلتس آکادمیک و جنرال

همانطور که می دانید در سال های اخیر برگزاری آزمون آیلتس در ایران با فراز و نشیب های زیادی بوده است و متاسفانه بسیاری از داوطلبین همواره با استرس عدم برگزاری آیلتس در ایران روبرو بوده اند. از آنجا که ممکن است باز هم این اتفاقات برای آیلتس بیفتد و در ایران برگزار نشود، ایران آکسفورد در این نوشته به آزمون های جایگزین آیلتس اشاره می کند که می توانید با توجه به نوع نیاز خود و یا نوع مهاجرت خود آنها را انتخاب کنید.

آزمون جایگزین آیلتس
آزمون های جایگزین آیلتس

آزمون هایی که می تواند جایگزین آیلتس آکادمیک شوند

آزمون آیلتس آکادمیک معمولا برای مهاجرت های تحصیلی و ویزاهای دانشجویی مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید از آزمون های زیر به عنوان جایگزین برای آیلتس آکادمیک استفاده کنید.

۱- آزمون تافل

آزمون تافل یکی از بهترین جایگزین ها برای آیلتس آکادمیک است. این آزمون تقریبا در ۱۰۰% دانشگاه های دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و اعتبار بالایی در تمامی دانشگاه ها دارد. از نظر هزینه هم تفاوت چندانی با آزمون آیلتس ندارد.

امتیاز های آزمون تافل:

  • آزمون تافل در ایران مرکز برگزاری دارد.
  • آزمون تافل به صورت از راه دور(هوم ادیشن) هم امکان برگزاری دارد.
  • هزینه آزمون تافل ۲۶۵$ می باشد.
  • اعتبار آزمون تافل بسیار بالاست.
  • برای ویزاهای دانشجویی یکی از بهترین گزینه هاست.

نکات منفی آزمون تافل

برای ویزاهای کاری یا اقامتی چندان مورد استفاده قرار نمیگیرد.

برای دیدن اطلاعات کامل تافل، لینک آزمون تافل را ببینید.

۲- آزمون آیلتس آکادمیک آنلاین

اشتباه نکنید! این آزمون آیلتس با آیلتس کامپیوتری که در مرکز برگزار می شود متفاوت است. این ازمون همانند تافل هوم ادیشن به صورت از راه دور و از خانه برگزار می شود. بسیاری از دانشگاه ها این آزمون را برای پذیرش دادن به دانشجویان خود قبول می کنند.

حتما لینک آزمون آیلتس آنلاین را ببینید تا کامل با این آزمون آشنا شوید.

۳- آزمون PTE Academic

آزمون PTE هم جزو آزمون های بسیار معتبر است. اما این آزمون در ایران برگزار نمی شود و شما باید به خارج ایران بروید. آزمون PTE Academic در بسیاری از دانشگاه های دنیا به عنوان یک آزمون بسیار معتبر شناخته می شود و برای پذیرش توسط بسیاری از دانشجویان انتخاب می شود. این آزمون به صورت کامل با هوش مصنوعی تصحیح می شود و نسبتا راحت تر از آیلتس است.

حتما لینک آزمون PTE را ببینید تا با این آزمون به خوبی آشنا شوید.

۴- آزمون دولینگو

آزمون Duolingo هم گزینه دیگری است که تنها به صورت از راه دور یا از خانه برگزار می شود. این آزمون تنها با هوش مصنوعی تصحیح می شود.

امتیاز های دولینگو

هزینه بسیار کمتر نسبت به آیلتس

عدم نیاز به رفتن به مرکز آزمون و برگزاری از خانه

آزمون بسیار راحت تر نسبت به آیلتس

نکات منفی Duolingo

این آزمون نسبت به آیلتس یا تافل از اعتبار کمتری برخوردار است.

حتما لینک آزمون دولینگو را ببینید تا کامل با این آزمون آشنا شوید.

۵- آزمون Oxford ELLT

یکی از آزمون های جدید که برای پذیرش دانشگاه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد آزمون Oxford ELLT می باشد. این آزمون به صورت از راه دور و از خانه برگزار می شود و در حال حاضر به سرعت در دانشگاه های مختلف اعتبار کسب کرده است. آزمون هزینه بسیار کمتری نسبت به آیلتس دارد.

برای اطلاعات بیشتر لینک آزمون Oxford ELLT را ببینید.


آزمون های جایگزین آیلتس جنرال

اگر به دنبال ویزاهای کاری یا اقامتی باشید به آیلتس جنرال نیاز خواهید داشت. ویزاهای مانند ویزای کار استرالیا و یا ویزای های نیزو کار ماهر کانادا نیاز به ایلتس جنرال دارد. برای این آزمون هم جایگزین هایی وجود دارد.

۱- آزمون PTE Academic برای ویزای کار استرالیا

اگر بخواهید به استرالیا مهاجرت کنید می توانید آزمون PTE Academic را جایگزین آیلتس کنید. آزمون PTE آکادمیک بسیار آسان تر از آزمون آیلتس می باشد و سازمان مهاجرتی استرالیا برای مهاجرت کاری این آزمون را قبول می کند.

برای دیدن اطلاعات آزمون PTE Academic کلیک کنید.

۲- آزمون PTE Core برای ویزای کار کانادا

آزمون PTE Core آزمونی است که برای مهاجرت های کاری و اقامتی به کانادا مورد استفاده قرار می گیرد. سازمان مهاجرتی کانادا در وب سایت رسمی خود این آزمون را اعلام کرده است و می توان گفت به عنوان تنها جایگزین آیلتس برای ویزا کاری کانادا مورد استفاده قرار می گیرد.

برای آشنایی کامل، لینک آزمون PTE Core را ببینید.