آیلتس جنرال ۲۰۲۴ | منابع IELTS General

راهنمای آیلتس جنرال IELTS General سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳

حتما می دانید که دو نوع آیلتس وجود دارد: آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک . آیلتس جنرال IELTS General Training تفاوت هایی با آکادمیک دارد که باید حتما آنها را بشناسید. اگر شما هم بین نوع آکادمیک و جنرال IELTS سردرگم هستید و نمی دانید کدام یک از انواع این آزمون برایتان مناسب است و این دو با هم چه تفاوت هایی دارند حتما این مطلب را تا انتها دنبال کنید. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش آیلتس جنرال همه سوالات پرکاربرد شما را در این مطلب پاسخ می دهد.

شناخت سریع IELTS General

آموزش آیلتس جنرال
آموزش آیلتس جنرال
کاربردهای آیلتس جنرالدریافت ویزای کاری، اقامت، توریستی و تحصیل در مقطع پایین تر از دانشگاه
تعداد بخش ها۴ بخش (Listening, Reading, Speaking, Writing)
زمان آزمون۲ ساعت و ۴۵ دقیقه
اطلاعات مفید IELTS General

آیلتس جنرال چیست؟

در این نوع از IELTS بیشتر بر روی مهارت استفاده زبان انگلیسی در محیط های اجتماعی و محل کار تاکید می شود. به طور معمول برای کسانی که مهاجرت های شغلی، اقامت و یا تحصیلات غیر آکادمیک یا در سطح قبل از دانشگاه را هدف خود قرار داده اند مناسب است. کسانی که می خواهند برای نیروی ماهر کار Skill Worker به کشور های استرالیا، کانادا و یا نیوزلند بروند باید در این آزمون شرکت کنند.

در سال ۲۰۲۴ با بروز برخی تغییرات انواع دیگری از آیلتس هم طراحی شدند، با توجه به افزایش نرخ ارز پیشنهاد می کنیم حتما مقاله انواع آزمون آیلتس چیست را بخوانید تا انتخاب درستی داشته باشید.


قسمت های IELTS General و تعداد سوالات و زمان هر بخش

تعداد سوالاتزمانبخش های امتحان
۴۰ سوال۳۰+۱۰Listening (شنیداری)
۴۰ سوال۶۰ دقیقهReading (خواندن)
۲ سوال۶۰ دقیقهWriting (نوشتن)
۳ بخش۱۱ تا ۱۴ دقیقهSpeaking (مکالمه)
بخش ها و زمان بندی امتحان IELTS General

کدام آیلتس را انتخاب کنم: آکادمیک یا جنرال

انتخاب بین این دو نوع آزمون آیلتس ممکن است کمی گیج کننده باشد. کسانی که صد مهاجرت دارند معمولا این سوال در ذهنشان به وجود می آید که چه امتحانی برای آنها مناسب تر است. کاربردهای هر کدام از این نوع آیلتس را ببینید تا نوع مورد نظر خودتان را درست انتخاب کنید.

آیلتس جنرال را انتخاب کنید اگر:

 • قصد دارید در کشورهای انگلیسی زبان کار کنید (انواع ویزاهای کاری در کشورهای کانادا، انگلیس، استرالیا و… نیاز به آیلتس جنرال دارند)
 • ویزاهای اقامت، Start up، قرعه کشی ها و انواع دیگر ویزا به جز ویزای تحصیلی نیاز به IELTS General دارند.
 • مقاطع پایین تر از دانشگاه، دوره های کالج کوتاه مدت، دوره های زبان و آموزشی کوتاه همه نیاز به ایلتس جنرال دارند.

آیلتس آکادمیک را انتخاب کنید اگر:

 • می خواهید ویزای تحصیلی دانشگاهی بگیرید.
 • در مقطع دانشگاهی (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و…) قصد ادامه تحصیل دارید.
 • برای اینکه بیشتر با کاربردهای IELTS Academic آشنا شوید حتما مطلب آیلتس آکادمیک را بخوانید.

برای اینکه با جزییات بدانید هر ویزا چه نوع آیلتسی لازم دارد و با توجه به بالا رفتن قیمت ارز و IELTS حتما به شما پیشنهاد می کنیم مطلب آیلتس آکادمیک یا جنرال را مطالعه کنید.


منابع آیلتس جنرال سال ۲۰۲۴

خوشبختانه تقریبا تمام کتاب های آیلتس هر دو آزمون جنرال و آکادمیک را آموزش می دهند. در زیر لیستی از مفید ترین آنها را اشاره می کنیم:

 • Cambridge IELTS 1 to 18 ( up to 2024)
 • Top Tips for IELTS
 • Cambridge Complete IELTS
 • Collins Get Ready for IELTS
 • Objective IELTS
 • Official Cambridge Guide IELTS
 • IELTS Trainer Cambridge
 • New Insight into IELTS

برای دانلود رایگان کتاب های IELTS General کلیک کنید.


آزمون آیلتس کامپیوتری

یکی از روش هایی که به تازگی وارد سیستم آزمونی آیلتس شده است آزمون های کامپیوتری آیلتس computer-delivered IELTS یا IELTS CD می باشد. در این روش هیچ تغییری در نوع و تعداد تست ها نمی باشد و تنها نحوه برگزاری به جای کاغذ با کامپیوتر می باشد. به یاد داشته باشید که مهارت اسپیکینگ همچنان به صورت قبل برگزار می شود.

برای شناخت بیشتر آزمون آیلتس کامپیوتری کلیک کنید.

دوره های آموزش تضمینی IELTS General

برای آموزش IELTS General باید توجه کرد که در بخش های Reading , Writing با اکادمیک متفاوت است. هر چند در بخش Reading آزمون کمی آسان تر است اما تعداد جواب درست بیشتر نمره کمتر را نسبت به آکادمیک برای شما می آورد. یعنی به عنوان مثال تقریبا شما با ۲۰ جواب درست در آکادمیک نمره ۵٫۵ را کسب می کنید اما با همین تعداد جواب درست در General شما نمره ۴٫۵ را کسب می کنید. پس باید تلاشتان را بیشتر کنید تا تعداد تست بیشتری را جواب دهید.

ما تمامی دوره های IELTS General را به صورت تضمینی و با ارائه ضمانت نامه کتبی و تا نمره ۸ تضمین خواهیم کرد. برای شروع ثبت نام و تعیین سطح آنلاین رایگان آیلتس کلیک کنید.

برای مثال شرایط کسب نمره ۵ آیلتس جنرال را می توانید از طریق این لینک ببینید.


نمونه سوالات IELTS Genreal سال ۲۰۲۴

داشتن نمونه سوالات IELTS General و کار بر روی آنها یکی از مهم ترین کارهایی است که یک داوطلب باید انجام دهد. از آنجا که تغییرات زیادی هر ساله در سوالات آیلتس ایجاد می شود به شما پیشنهاد می دهیم حتما نمونه ازمون ها را دانلود کنید و بر روی آنها کار کنید.

برای دانلود نمونه سوالات ریدینگ ایلتس جنرال ۲۰۲۴ کلیک کنید.


هزینه آزمون آیلتس جنرال

از آنجا که نرخ دلار نوسان داشته است، برای دیدن قیمت روز آزمون آیلتس جنرال در ایران، ترکیه، ارمنستان و دیگر کشورها کلیک کنید.


تاریخ های IELTS General در سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳

در سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳ بنا به شرایط خاص IELTS، تاریخ های متفاوتی برای برگزاری آزمون ارائه شده اند. ثبت نام در تاریخ مناسب بسیار اهمیت دارد زیرا در صورت نیاز به تغییر باید هزینه های اضافی پرداخت کنید.

برای دیدن تمام تاریخ های آیلتس جنرال سال ۲۰۲۴ کلیک کنید.