سوالات چهارگزینه ای ریدینگ PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اولین موسسه برگزار کننده دوره های PTE در ایران می باشد. در این بخش به سوالات چهارگزینه ای ریدینگ PTE و بهترین تکنیک ها برای جواب دادن به سوالات چند گزینه ای آزمون پی تی ای اشاره می کنیم. پس با ما همراه باشید.

pte exam multiple choice questions
pte exam multiple choice questions

به سوالات چهارگزینه ای ریدینگ PTE توجه کنید:

 قسمت ۱

ریدینگ آکادمیک PTE ۲ تمرین دارد که یکی سوال چهار گزینه ای با یک جواب و دیگری سوال چهار گزینه ای با چند جواب است. شرکت کنندگان زیادی با این تمرین ها درگیر هستند در حالی که برای خیلی ها راحت است. ما در حالی که خدمات ارزیابی را ارائه می کنیم متوجه شده ایم که خیلی از شاگردان با این تمرین به مشکل بر می خورند.

پس، شما برای کشف بهترین استراتژی در انجام این تمرین باید اول بفهمید که تمرین چه می خواهد. این تمرین ها فقط برای چک کردن مهارت های ریدینگ شما هستند. در این تمرین یک متن، و یک سوال به همراه چند جواب به شما داده می شود. حالا شما باید متن را با دقت بخوانید تا جواب درست را پیدا کنید. بنابراین، واضح است که این توانایی شما را در خواندن و فهم متن ارائه شده می آزماید. شما باید معنای لغات را بدانید و اطلاعاتی را که متن برای انتقالشان تلاش می کند متوجه شوید، سوال از شما چه می خواهد و معنای گزینه ها چیست. این در واقع خیلی سخت نیست!

به یاد داشته باشید که شما باید اطلاعات مخصوصی را پیدا کنید و بررسی کنید که آیا با گزینه ها مطابقت دارد یا نه. اگر مطابقت دارد این جواب درست است. اگر مطابقت ندارد فقط آن گزینه را حذف کنید.

برای دانلود منابع آزمون PTE کلیک کنید

نکات مهم برای سوالات چهار گزینه ای

 • همیشه اول سوال را بخوانید و متوجه شوید.
 • تلاش کنید تا عادت خواندن را در خود بپرورانید تا هر روز لغات جدید یاد بگیرید.
 • موضوعات متن ها در مجموع درباره ی علوم انسانی، علوم طبیعی، یا علوم اجتماعی است.
 • شما باید در سوال، متن و همچنین در گزینه ها به دنبال لغات کلیدی باشید.
 • به هر اسم، تاریخ، صفت، یا فعالیت توجه کنید.
 • تحت هیچ شرایطی سوال را به طور اجمالی نخوانید.
 • بیش از ۱٫۵ تا ۲ دقیقه را به جواب دادن به سوالی اختصاص ندهید.
 • به یاد داشته باشید که اگر شما با موضوع ناآشنا باشید، باید روی فهمیدن هر آن چه که می توانید تمرکز کنید. خیلی نگران موضوع نباشید.

نکاتی برای سوال چهار گزینه ای با یک جواب (ریدینگ PTE)

این یکی کمی از همتایش سخت تر است. یک متن به شما داده خواهد شد، یک سوال و حدود ۴-۵ گزینه که جواب ها را از بینشان انتخاب کنید. متن می تواند تا ۱۱۰۰ لغت داشته باشد. فقط یک جواب درست برای سوال وجود دارد! تقریباً ۲-۳ سوال از این نوع را می توان پرسید و نمره ی منفی ندارد.

حالا، اکثر شرکت کنندگان شک دارند که اول متن را بخوانند یا گزینه ها را! آشناپنداری؟ درک می کنیم.

شما باید اول سوالات را بخوانید!! همیشه!

خواندن سوال در ابتدا به شما کمک خواهد کرد تا مشخص کنید که باید در متن به دنبال چه اطلاعاتی باشید. و در نهایت جواب درست را انتخاب می کنید.

متن را به طور اجمالی بخوانید

فوری هر جمله ی متن را بخوانید تا اصل مطلب را متوجه شوید. شما به این روش می دانید که کل متن درباره ی چیست.

گزینه ها را با دقت تحلیل کنید

به گزینه های موجود توجه کنید و ببینید آیا اطلاعات مشابهی را در متن می خوانید یا نه. اگر چنین است، به طور ذهنی از آن یادداشت بردارید.

با استراتژی حذف پیش روید

گزینه هایی را که از درست بودن خیلی فاصله دارند حذف کنید. به محض این که شما آن ها را بخوانید متوجه خواهید شد. برای مثال، گزینه هایی که درباره ی تعدادی موضوع مختلف صحبت می کنند. همچنین، گاهی جدول زمانی هم می تواند در یافتن گزینه های غلط کمک کند.

جواب را قطعی کنید. به طور سطحی از آن عبور نکنید!

گاهی شما گیج می شوید که جواب درست چیست. در آن زمان، سوال و بعد متن را بخوانید. جواب را پیدا خواهید کرد. در هر شرایطی، سوال را بی جواب رها نکنید. احتمالاً این امکان وجود دارد که با لغت ناآشنایی روبه رو شوید. از آن عبور کنید و اگر معنایش را متوجه نمی شوید وقت زیادی را برایش هدر ندهید.

۶- تلاش کنید تا حداکثر در ۲ دقیقه به سوال جواب دهید!

مدیریت زمان، کلید اصلی موفقیت در PTE است. ما دوباره روی زمان تاکید کرده ایم. پس، مطمئن شوید که تقریباً ۱٫۵ دقیقه را به سوال اختصاص می دهید. مسلماً، نباید بیش تر از ۲ دقیقه شود.

نکاتی برای سوال چهار گزینه ای با چند جواب (ریدینگ PTE)

یک تمرینِ نسبتاً راحت است، شما نباید در جواب دادن به این نوع از سوالات با سختی زیادی روبه رو شوید. باز هم یک متن، یک سوال و تقریباً ۵-۶ گزینه وجود دارد. حالا، در این جا متن می تواند طولانی تر باشد، تا ۳۰۰ لغت. شما می توانید انتظار تقریباً ۲-۳ سوال از این نوع را داشته باشید.

 1. سوال را متوجه شوید

اولین و مهم ترین چیزی که شما باید در این جا هم انجام دهید این است که اول سوال را بخوانید. متوجه سوال شوید و لغات کلیدی مخصوص را یادداشت کنید.

 • متن را به طور اجمالی بخوانید

متن می تواند در این نوع از سوالات طولانی تر باشد. پس، مطمئن شوید که فوری آن را می خوانید. و توجه کنید که آیا هیچ اطلاعاتی وجود دارد که با سوال مطابقت داشته باشد.

 • گزینه ها را با دقت بخوانید

به طور کامل گزینه ها را بخوانید. چون جواب های مختلفی برای سوال وجود دارد، تلاش کنید و اطلاعات را هم با سوال مطابقت دهید.

 • استراتژی حذف را به کار ببرید

شما باید فوری گزینه هایی را که کاملاً غیر مرتبط با سوال هستند حذف کنید. مهم است که شما جملات را به خوبی متوجه شوید. به هر عدد یا رویدادی که گفته می شود توجه کنید.

تمرین ها راحت و نکاتی که شما باید استفاده کنید صریح هستند. حالا، آن چه که شما باید انجام دهید تمرین آگاهانه است. اگر شما مرتکب اشتباهی شدید، آن را یادداشت کنید و مطمئن شوید که دفعه ی بعد از آن اجتناب می کنید. شما با آمادگیِ فعالانه مسلماً تمرین را به درستی انجام می دهید. شما همچنین می توانید نمونه سوالات را در اپلیکیشن آموزش PTE برای اندروید و iOS  داشته باشید. بله، تعداد زیادی از آن ها وجود دارد تا به طور عالی از پس این تمرین برآیید!