بهترین منابع تافل ۲۰۲۴ | دانلود کتاب TOEFL

بهترین منابع آزمون تافل ۲۰۲۴ چیست؟

در سال ۲۰۲۳ تغییراتی در سبک و نحوه سوالات آزمون TOEFL iBT که تقریبا بسیاری از منابع تافل را تغییر داد. برای دیدن آخرین تغییرات تافل کلیک کنید. برای اینکه بتوانید نمره مورد نظر خود را در این امتحان بدست بیاورید حتما باید به این کتاب ها توجه کنید. در این مطلب آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بهترین کتاب های تافل را مورد بررسی قرار می دهد. حتما این لیست را دانلود نمایید تا کتاب هایی که از دید کارشناسان توانسته اند بهترین تاثیر را داشته باشند را در اختیار بگیرید. در انتخاب این کتاب ها مهم ترین مسئله کسب نمره بالای ۱۰۰ در آزمون تافل بوده است. همه این منابع در کنار هم باید استفاده شوند و هیچ کدام به تنهایی نمی تواند برای شما کافی باشد.


لیست بهترین کتاب های تافل

توضیحات و بررسی کتاب تافلانتشاراتنام کتاب تافل
برای دیدن توضیحات کتاب The Official Guide to the TOEFL iBT کلیک کنید.ETSThe Official Guide to the
TOEFL Test


بهترین منابع آزمون تافل
لینک بررسی کتاب تافل کمبریج کلیک کنیدCambridge University PressCambridge Preparation for the TOEFL test

بهترین منابع آزمون تافل
برای بررسی کتاب
Oxford Preparation for the TOEFL Test
کلیک کنید
Oxford University PressOxford Preparation for
the TOEFL Test

oxford ibt
برای بررسی کتاب Kaplan TOEFL iBT Premier
کلیک کنید
KaplanKaplan TOEFL iBT
Premier

این تصویر یک مشخصه آلت خالی دارد؛ نام فایل آن Kaplan-TOEFL-iBT-Premier.jpeg است
برای بررسی کتاب Complete Guide to the TOEFL Test
کلیک کنید
Heinle ELT Complete Guide to the TOEFL Test

این تصویر یک مشخصه آلت خالی دارد؛ نام فایل آن Complete-Guide-to-the-TOEFL-Test-.jpeg است
برای بررسی کتاب Official TOEFL iBT tests
کلیک کنید
ETSOfficial TOEFL iBT tests

این تصویر یک مشخصه آلت خالی دارد؛ نام فایل آن Official-TOEFL-iBT-tests.jpeg است
برای بررسی کتاب
Vocabulary and Grammar For the TOEFL Test
کلیک کنید
Harper Collins UKVocabulary and Grammar For the TOEFL Test Collins

vocabulary and grammar for toefl
برای بررسی کتاب TOEFL Test Prep Planner کلیک کنیدETSTOEFL Test Prep Planner

این تصویر یک مشخصه آلت خالی دارد؛ نام فایل آن TOEFL-Test-Prep-Planner.jpeg است

کتاب TOEFL Test Prep Planner

اگر از ابتدا می خواهید با یک برنامه ریزی دقیق برای تافل آماده شوید حتما باید این کتاب را تهیه کنید. این کتاب به شما روش هایی را ارائه می دهد که بر اساس آن می توانید زمان مورد نیاز برای هر Skill تافل را متوجه شوید و هر هفته با توجه به پیشرفت خود برنامه تان را پیش ببرید.

برای دانلود TOEFL Test Prep Planner کلیک کنید

امتحان TOEFL iBT برای خیلی از زبان آموزان به معنی شب بیداری و فکر به این نکته است که آیا زبان آنها به اندازه کافی برای موفقیت در این امتحان آماده شده است یا نه ؟ آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب برای کسانی که به منابع آزمون تافل رایگان نیاز دارند اطلاعات زیر را می آورد هم چنین زبان آموزان آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می توانند در آزمون های آزمایشی تافل رایگان موسسه زبان ایران آکسفورد نیز شرکت داشته باشند.

پیشنهاد ویژه ما: آزمون آزمایشی تافل آنلاین رایگان


کتاب The Official Guide to the TOEFL Test

این کتاب مطمئنا بهترین و قابل اعتماد ترین منبع تافل می باشد. این کتاب توسط خود انتشارات ETS چاپ می شود و به همین علت دقیا با اخرین تغییرات تافل همراه است (بد نیست بدانید ETS برگزار کننده آزمون های تافل می باشد). در سال ۲۰۲۳ ویرایش ششم این کتاب توسط انتشارات ETS به چاپ رسیده است.

از مهم ترین مزایای این کتاب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انطباق کامل با امتحان تافل اینترنتی و تغییرات آن
 • نمونه سوالات کاملا استاندارد در انتهای هر بخش کتاب
 • ۴ الی ۵ نونه سوال کامل تافل بر روی CD با نرم افزار کاملا مشابه تافل

البته مطمئنا این کتاب به تنهایی نمی تواند تمام نیاز های شما را برآورده کند. نقاط ضعف کتاب را نیز می توان موارد زیر دانست:

 • عدم ذکر استراتژی های و تکنیک های لازم و میانبرهای تافل
 • عدم وجود سوالات کافی برای بخش اسپیکینگ و رایتینگ تافل

کتاب Cambridge Preparation for the TOEFL test

کتاب کمبریج تافل یکی از کامل ترین کتاب ها در توضیح استراتژی های آزمون تافل است. اگراز حرفه ای ها بپرسید حتما این کتاب را به شما معرفی خواهند کرد.

از مهم ترین مزایای این کتاب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود ۸ تست کامل با نرم افزار کامپیوتری که بر اساس آزمون های سال های گذشته تافل می باشد.
 • وجود استراتژی های بسیار زیاد و آموزش روش های متفاوت برای انواع سوالات تافل

اما همانطور که دیگر کتاب ها هم دارای نکات بسیار مفیدی هستند، موارد ضعف این کتاب هم عبارتند از:

 • بیش از حد سخت بودن برخی از سوالات
 • نگارش نه چندان مناسب برخی از استراتژی های مورد نیاز آزمون تافل

کتاب Oxford Preparation for the TOEFL Test

اگر یک کتاب کامل را بتوانیم به عنوان یک منبع کامل تافل انتخاب کنیم می توانیم به کتاب آکسفورد تافل اشاره کنیم. از نکات قوت این کتاب توضیح کامل برای هر بخش، معرفی انواع سوالات مختلف تافل و هم چنین تمرکز برای هر نوع سوال و تکنیک مرتبط آن می باشد.

در عین حال می توان به داشتن موضاعات نسبتا غیر مرتبط با موضعات اصلی تافل در این کتاب هم به عنوان یک نقطه ضعف بزرگ اشاره کرد.


کتاب Kaplan TOEFL iBT Premier

کتاب کاپلان تافل بیشتر برای کسانی است که تا حدودی با امتحان تافل آشنا شده اند و می خواهند بر روی نکات ریزتر و تکنیک های فوق العاده مویرگی تر تمرکز کنند.

این کتاب دارای موارد زیر می باشد:

 • ۴ نمونه آزمون کامل تافل
 • ۴۵۰ سوال برای انواع استراتژی ها
 • حدود ۱۰۰ دقیقه لیسنینگ و اسپیکینگ به صورت آنلاین
 • وجود ویدیو های مختلف برای آموزش تافل

کتاب Complete Guide to the TOEFL Test

این کتاب هم می تواند کمک بسیار بزرگی به داوطلبین تافل باشد. یکی از موارد بسیار مهم این کتاب استفاده به صورت خود آموز می باشد. آموزش قدم به قدم این کتاب بسیار برای یک داوطلب که از داشتن مدرس تافل محروم است بسیار مفید است. یکی از مواردی که جزو نقاط ضعف این کتاب است کمی قدیمی تر بودن متن ها نسبت به رقبای دیگر آن می باشد.


کتاب Official TOEFL iBT tests

این کتاب فقط شامل آزمون های تافل است. یعنی دیگر از درس دادن و ارائه استراتژی ها و تکنیک های تافل خبری نیست و برای کسیی طراحی شده که کتاب های دیگر را خوانده است و آماده است که خودش را با این کتاب ها مورد ارزیابی قرار دهد. این کتاب همانند بسیاری محصولات ETS به همراه یک CD می باشد که برای داوطلبین گزینه بسیار مهمی به حساب می آید.


کتاب Vocabulary and Grammar For the TOEFL Test

همانطور که از اسم کتاب کاملا مشخص است این کتاب برای بهبود دایره واژگان و گرامر شما در امتحان تافل بسیار مهم است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما پیشنهاد می کند حتما در کنار کتاب های دیگر این کتاب را بخوانید تا به مرور دایره واژگان شما و گرامرتان برای امتحان آماده شود.


بهترین منابع آنلاین تافل سال ۲۰۲۴

 • Learn4Good: این سایت کامل آموزش زبان یکی از بهترین منابع آزمون تافل را در اختیار زبان آموزان قرار می دهد. شناخت کلی آزمون ، نمونه سوالات ، درس های آموزشی و نکات مفید ارائه شده می تواند برای هر شخصی مناسب باشد.
 • Get TOEFL: این وبسایت نیز هر روزه آزمون هایی را برای دانش آموزان ترتیب می دهد.
 • Good Luck TOEFL: ارائه ابزار های مناسب و متفاوت از مشخصه های این سایت است. گرامر ، متن های مختلف ، سوالات مختلف تافل در این سایت به وفور دیده می شوند. کسانی که در سطوح ابتدایی قرار دارند می توانند از این سایت بهترین استفاده را کنند.
 • TestPrepPractice: این سایت نیز آزمون های آنلاین را به زبان آموزان ارائه می دهد.
 • Test Magic: این سایت نیز علاوه بر آزمون تافل آزمون های دیگری همچون GRE ، GMAT نیز می باشد. نکاتی که در این سایت ارائه شده است می تواند اطلاعات جالبی هم چون لیست واژگان مورد نیاز و نکات گرامری زبان انگلیسی مورد نیاز را ارئه میدهد.
 • Verbal Learn : این سایت را می توان برای بهبود تلفظ یکی از سایت های بسیار خوب دانست. از آنجا که نحوه بیان کلمات در آزمون تافل مهم است به همین دلیل داشتن منابع صوتی آزمون تافل برای این کار می تواند بسیار مفید باشد.

دانلود نمونه سوالات تافل

یکی دیگر از منابع بسیار مفید و مورد نیاز برای تافل نمونه سوالات تافل می باشد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد نمونه سوالات تافل را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد. نمونه سوالات یکی از مهم ترین وسیله ها برای آمادگی آزمون تافل می باشند. هر چه قدر بتوانید خود را بیشتر سوالات اخیر تافل آشنا سازید مطمئنا نمره بهتری را در امتحاان تافل کسب خواهید کرد.

برای دانلود نمونه سوالات تافل کلیک کنید.

موسسه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان انگلیسی و تافل در ایران می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه ایران آکسفورد تماس بگیرید.


اما منابع رایگان برای لیسنینگ تافل چه مواردی هستند:

منابع رایگان برای لیسنینگ تافل
منابع رایگان برای لیسنینگ تافل

EXAM ENGLISH TOEFL LISTENING

این راهنمای مطالعه، نمونه تمرین های زیادی را به شما ارائه می کند. (علاوه بر آن هایی که در وبسایت رسمی ETS پیدا خواهید کرد.) شما در این صفحه می توانید از این که قسمت لیسنینگ تافل معمولاً چه طور است، ایده ی خوبی دریافت کنید. کار کردن روی این تمرین ها به شما کمک خواهد کرد تا متوجه شوید در آمادگی لیسنینگ خود باید روی چه چیزی تمرکز کنید. برای مثال، شما احتمالا باید روی درک مطلب کلی خود، یادداشت برداری بهتر یا توجه بیش تر به جزئیات کار کنید.

OPEN CULTURE ONLINE COURSES

این یک کاتالوگ عظیم از دوره های آنلاین، سخن رانی ها و صحبت ها است. بعضی از لینک ها ویدئو هستند، اما بیش تر آن ها فایل های صوتی هستند. شما می توانید از هر موضوع آکادمیکی مورد علاقه ی خود انتخاب کنید و به ساعت ها منبع سخن رانی دسترسی پیدا کنید. از دانشگاه های بااعتبار مانند هاروارد، یو سی برکلی، ام آی تی و خیلی دانشگاه های بیش تری سخن رانی هایی دریافت خواهید کرد. این سایت، محیط کلاس واقعی را در مقابل شما قرار می دهد و شما را برای تمرین های تافل که نشان دهنده ی صحبت مردم واقعی است، آماده می کند.

STANFORD ON ITUNES

اگر شما حوصله ی گشتن از بین لینک های فراوان دوره ها را ندارید، دانشگاه استنفورد در آیتونز می تواند خیلی کمک کننده باشد. شما از طریق یکی از بهترین دانشگاه های جهان می توانید مستقیم به سراغ این مجموعه از سخن رانی ها بروید!

WIKI-TOEFL

این منبع بهترین گزینه ی شما برای جمع آوری ویدئوهای انگلیسی از سراسر اینترنت است. خواه شما به دنبال یک کلیپ آموزشی، خبر، یک صحبت الهام بخش یا تعدادی مکالمه باشید، در این جا آن ها را پیدا خواهید کرد!

MANYTHINGS.ORG

شاگردان در تمام سطوح انگلیسی تصمیم می گیرند تا در تافل شرکت کنند. هر شرکت کننده در امتحان یک گویشور پیشرفته نیست. این منبع برای شاگردان سطوح مبتدی تا متوسط، کلیپ های صوتی در موضوعات مختلف همراه با رونوشت فراهم می کند. شما موقع دنبال کردن رونوشت می توانید به کلیپ ها گوش کنید. یا می توانید اول گوش کنید و بعد از آن فهم خود را بررسی کنید.