آزمون GRE Subject چیست ؟ | منابع سال ۲۰۲۴

بیایید بدانیم آزمون GRE Subject چیست ؟

آزمون GRE Subject  تستی است که سطح اطلاعات شما از رشته تخصصی خود را به زبان انگلیسی می سنجد. این آزمون هم از آزمون های سازمان غیر انتفاعی ETS می باشد و به همین دلیل می توان این آزمون را آزمونی تخصصی با درجه سختی نسبتا بالا دانست. در این مطلب تمام اطلاعاتی که لازم دارید تا بدانید آزمون gre subject چیست همانند زمانبندی امتحان، هزینه، منابع امتحان سابجکت و… را می بینیبد.

در سال ۲۰۲۳ امکان شرکت در آزمون GRE At home وجود دارد و شما می توانید از منزل یا محل کار در آزمون شرکت نید. ایران آکسفورد برگزار کننده آزمون های GRE at Home در ایران می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای آموزش GRE آزمون GRE Subject به شما کمک می کند نسبت به دیگر افرادی که در کسب موقعیت تحصیلی و یا شغلی با شما در حال رقابت هستند ، وجه تمایز بسیار مناسب تری داشته باشید.

آزمون GRE Subject چیست ؟
آزمون GRE Subject چیست ؟

آزمون GRE دو نوع دارد : GRE Subject و GRE General

نکته مهم این است که معمولا اگر از داوطلبی GRE سابجتکت خواسته شود علاوه برای این ازمون، باید GRE جنرال را نیز امتحان دهید. (یعنی هر دو آزمون از شما خواسته می شود) برای اینکه بیشتر با امتحان GRE General آشنا شوید. حتما مطلب آزمون GRE را دنبال کنید.

آزمون GRE Subject در رشته های زیر برگزار می شود:

  • رشته زیست شناسی Biology
  • رشته شیمی Chemistry
  • رشته ادبیات زبان انگلیسی Literature in English
  • رشته ریاضیات Mathematics
  • رشته فیزیک Physics
  • رشته روان شناسی Psychology

نکته مهم: توجه داشته باشید که رشته بیو شیمی ، زیست شناسی سلولی مولکولی از سال ۲۰۱۶ دیگر جزو رشته های آزمون سابجکت نیست.

این آزمون علاوه بر نیاز به سطح زبان انگلیسی خوب به دانش خوب از رشته مورد نظر هم نیاز دارد. تا اینجا به این سوال پاسخ داده شد که آزمون  GRE Subject چیست ؟ اما دانستن این نکته نیز که چه موسساتی به این آزمون را قبول دارند نیز بسیار مهم است.  بیش از هزاران موسسه ، مدرسه ، دانشگاه و … در سراسر دنیا این آزمون را برای استخدام و یا ادامه تحصیل از متقاضیان طلب می کنند. اگر چه داشتن آزمون GRE Subject  به تنهایی نمی تواند بسیار موثر باشد و همیشه در کنار این مدرک مدارکی همچون آیلتس یا تافل نیز مفید است.

زمان آزمون GRE Subject

زمان آزمون GRE Subject حدود ۲ ساعت و ۵۰ دقیقه می باشد و همه آزمون در یک جلسه برگزار می شوند. این آزمون زبان جزو معدود آزمون هایی است که امتیاز منفی دارد. معمولا هر چهار پاسخ نادرست یک پاسخ صحیح شما را از بین می برد. پس اگر بین چهار گزینه شک داشتید به این نکته نیز توجه کنید که پاسخ دادن تصادفی یا شانسی به سوالات می تواند نمره کل شما را پایین بیاورد.


نمره بندی آزمون gre subject

امتحان GRE سابجکت برای همه رشته ها از ۲۰۰ تا ۹۹۰ می باشد. فاصله نمره ها ۱۰ نمره با هم تفاوت دارند. البته در آزمون GRE روانشناسی و زیست شناسی نمره های مهارت های از ۲۰ تا ۹۹ هم به صورت Sub score داده می شود.

نمره خوب آزمون GRE subject چیست ؟

نمره بالاتر از ۷۰۰ معمولا نمره خوبی برای آزمون GRE سابجکت به حساب می آید و برای مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در کشور هایی مثل آمریکا و کانادا کاملا مناسب می باشند. البته باید توجه داشته باشید که ممکن است برخی از دانشگاه ها و کالج ها مربوط به رشته های مختلف نمره های متفاوتی از شما بخواهند. مرجع تصمیم گیری برای نمره معمولا همان دانشگاهی است که از شما می خواهد مدرک جی آر ای سابجکت را ارائه دهید.

هزینه آزمون GRE Subject سال ۲۰۲۳

هزینه امتحان GRE برای همه رشته ها در سال ۲۰۲۳ مبلغ ۱۵۰$ می باشد.


دانلود منابع آزمون GRE Subject

ما برای هر یک از رشته های جی آر ای سابجکت کنابع منساب را به صورت PDF در زیر گذاشته ایم تا بتوانید بامطالعه آنها از نمونه سوال ها و استراتژی ها و بخش های امتحان سابجکت آشنا شوید.

دانلود منابع امتحان GRE subject رشته زیست شناسی ۲۰۲۴

دانلود PDF بخش های آزمون و موارد موجود در امتحان Biology

دانلود کتاب آموزشی GRE Subject رشته زیست شناسی


دانلود منابع امتحان GRE Subject رشته شیمی ۲۰۲۴

دانلود PDF اطلاعات بخش های آزمون و موارد موجود امتحان Chimestry

دانلود PDF کتاب آموزش GRE Subject رشته شیمی


دانلود منابع امتحان GRE Subject رشته ادبیات زبان انگلیسی ۲۰۲۴

دانلود PDF اطلاعات بخش های آزمون و موارد موجود امتحان Litriture in English

دانلود PDF کتاب آموزش GRE Subject رشته ادبیات انگلیسی


دانلود منابع امتحان GRE Subject رشته ریاضی ۲۰۲۴

دانلود PDF اطلاعات بخش های آزمون و موارد موجود امتحان Mathematics

دانلود PDF کتاب آموزش GRE Subject رشته ریاضی


دانلود منابع امتحان GRE Subject رشته فیزیک ۲۰۲۴

دانلود PDF اطلاعات بخش های آزمون و موارد موجود امتحان Physics

دانلود PDF کتاب آموزش GRE Subject رشته فیزیک


دانلود منابع آزمون GRE subject رشته روانشناسی ۲۰۲۴

دانلود PDF اطلاعات بخش های آزمون و موارد موجود امتحان Psychology

دانلود PDF کتاب آموزش GRE Subject رشته روانشناسی

دوره های آمادگی آزمون GRE سابجکت

آموزشگاه زبان ایران اکسفورد تنها مرکز آموزش دوره های ازمون GRE Subject در ایران می باشد. ما به صورت کامل تمام منابع لازم برای موفقیت شما در این امتحان را به شما ارائه می دهیم. شم می توانید در دوره های حضوری و یا آنلاین آموزش GRE آموزشگاه زبان ایران آکسفورد شرکت کنید.

برای اطلاعات بیشتر پیرامون دوره های آزمون GRE Subject با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.